fbpx
Обрати клініку
Дякуємо за звернення. З Вами зв'яжуться найближчим часом.
3 клініки в Києві
в центральних районах
з 9:00 до 21:00 без вихідних
Пишіть нам в месенджерах!
Аванто Поділ
Аванто Центр
Аванто Печерськ

Словник стоматологічних термінів

Адгезивний протез – це конструкція, яку фіксують на опорних зубах із застосуванням спеціальних матеріалів для заміщення втраченого зуба. Це метод відновлення зубного ряду є малоінвазивним, оскільки тканини опорних зубів зазнають мінімальної обробки. Зазвичай адгезивні протези застосовують як тимчасові конструкції.

Активування – означає активувати апарат, тобто призводити до стану заданого функціонального навантаження: наприклад, ідеться про ортодонтичні конструкції, спеціальні апарати та пластинки, дія котрих спрямована на корекцію положення зубів; також це можуть бути оклюзійні шини, що застосовуються в комплексному лікуванні СНЩС.

Алергія – індивідуальна реакція імунної системи людини, що проявляється внаслідок взаємодії з алергеном (пил, чужорідні білки, пилок рослин, лікарські засоби, харчові продукти, отрута комах, хімічні речовини тощо). Алергія має широкий спектр клінічних проявів: набряки слизової носа, кон’юнктивіт, спазми дихальних шляхів, порушення слуху, головний біль, шкірні реакції, що проявляються у вигляді різних висипань, свербежу, дерматитів та ін. Для запобігання виникненню алергічних реакцій на ті чи інші препарати під час стоматологічного або будь-якого іншого лікування, проводиться спеціальне тестування на виявлення алергену (алергопроби).

Алергологічна проба – спеціальне тестування, спрямоване на визначення речовини, що може призвести до індивідуальної реакції імунної системи людини (алергії), яка проявляється в загальному хворобливому стані та інших клінічних проявах (шкірні висипання, набряк слизової носа та спазми дихальних шляхів тощо).

Альвеола – це заглиблення (або лунка) в альвеолярному відростку щелепи, у якому міститься корінь зуба.

Альвеоліт (або луночкові болі) – запальний процес у лунці після видалення зуба. Такі ускладнення зазвичай можуть виникати після складного видалення зубів. Альвеоліт розвивається внаслідок того, що в лунці видаленого зуба не формується кров’яний згусток. Отже, відбувається порушення нормальних процесів загоєння лунки. У випадку своєчасного звернення до лікаря цей запальний процес усувають.

Альвеолярний відросток – це анатомічна частина, у якій міститься зуб. Для верхньої щелепи це утворення називають альвеолярним відростком, а для нижньої щелепи – альвеолярною частиною. Альвеолярний відросток складається з зовнішньої та внутрішньої стінок, а також – губчастої речовини з зубними альвеолами, у яких розміщені зуби.

Аномалія прикусу – порушення прикусу, яке виникає внаслідок неправильного змикання зубних рядів. Аномалії прикусу можуть виникати в період росту постійних зубів, або внаслідок фізичної травми. Для корекції прикусу сьогодні застосовуються ефективні ортодонтичні апарати та пластинки, а також брекет-системи.

Апарат Френкеля – спеціальна знімна ортодонтична конструкція, що застосовується для корекції прикусу в дітей (зазвичай у віці від 4 до 11 років). Ще його називають «регулятором функцій». Це двощелепний пристрій, що складається з металічного каркасу, виготовленого з медичного дроту до 1 мм у діаметрі, губних пелотів і щічних щитів. Однією з головних переваг цього апарату являється формування правильної роботи м’язів.

Апекслокатор – спеціальний електронний пристрій, що застосовується під час ендодонтичного лікування (лікування кореневих каналів зуба) для визначення точної довжини кореневого каналу. Принцип дії цього пристрою базується на вимірюванні електричного спротиву верхівки кореня зуба. Апекслокатор визначає довжину кореневого каналу зуба в міліметрах, а також показує точку апекса.

Армування – процедура створення каркасу під кореневу або коронкову пломбу з застосуванням спеціального матеріалу, що компенсує недостатній пломбувальний матеріал і забезпечує перерозподіл навантаження на велику площу. Наприклад, у випадку пломбування каналу зуба може застосовуватися скловолоконний штифт.

Безметалева кераміка – технологія, що застосовується під час естетичного протезування. Для відновлення зубного ряду використовується незнімний протез із каркасом, виготовленим з оксиду алюмінію або оксиду цирконію, та керамічний шар. Завдяки відсутності непрозорого металічного каркасу безметалева кераміка забезпечує відмінну естетику таких реставрацій.

Брекет – це елемент ортодонтичної конструкції, який приклеюють до передньої поверхні зуба для утримання дуги всієї конструкції (брекет-системи), що застосовується для корекції прикусу та положення зубів. Брекет може бути виготовлений із металу, пластику, кераміки чи сапфіра.

Брекет-система – це один із найефективніших незнімних ортодонтичних апаратів, що застосовуються для корекції положення зубів для дітей і дорослих. Конструкція брекет-системи складається з опорної частини (брекетів і кілець, які фіксуються безпосередньо на поверхні зубів) та активної частини (дуги, яка здійснює переміщення зубів у трьох площинах).

Бруксизм – неконтрольоване, довільне змикання зубних рядів, що супроводжується типовим «скреготінням». Зазвичай бруксизм проявляється в нічну пору, під час сну (рідше вдень) та призводить до підвищеного стирання емалі зубів, передчасної руйнації коронок і пломб. Бруксизм нерідко може бути симптомом захворювань СНЩС.

Бюгельний протез – це частковий знімний протез, конструкція якого складається зі штучних зубів та пластмасової основи, що має форму ясен, що кріпляться до спеціальної металічної дуги (бюгеля). Металічна дуга дуже тонка та міцна, тому такий протез не викликає значного дискомфорту в пацієнтів.

Бюгельний протез із атачментами – частковий знімний протез, що кріпиться до металокерамічних коронок, встановлених на опорні зуби, за допомогою спеціальних замків (або атачментів). Така особливість кріплення забезпечує надійну фіксацію протеза. Оскільки замки містяться всередині протезу, вони не помітні.

Бюгельний протез із кламерами – частковий знімний протез, який кріплять на опорних зубах за допомогою спеціальних гачків (або кламерів). Такі конструкції легко знімаються, але мають естетичний недолік: кламери можуть бути помітними.

Видалення гранульом – це вид хірургічного втручання, спрямованого на видалення запальних тканин ротової порожнини. Внаслідок такої процедури відбувається або видалення гранульоми разом із зубом, або може бути виконана лише резекція верхівки кореня.

Видалення «капюшона» (перикоронарит) – це хірургічне втручання, що передбачає видалення слизової оболонки, яка покриває зуб, що прорізується. Під таким «капюшоном» можуть скупчуватися залишки їжі, що призводить до появи запальних процесів. Зазвичай, процедура видалення капюшона проводиться у випадку прорізування зубів мудрості.

Відбілювання – застосування спеціальних відбілювальних гелів та інших засобів для освітлення кольору зубної емалі.

Відкритий кюретаж зубоясенної кишені – процедура видалення зубних відкладень і тканин, уражених запальним процесом шляхом відкритого доступу з розсіченням ясен, подальшим поліруванням поверхні кореня зуба та ушиванням ясен. Така процедура може знадобитися у випадку глибокого ураження тканин, які оточують зуб, а також у випадку обширного глибокого запального процесу.

Відкритий прикус – аномалія змикання зубів, яка характеризується відсутністю змикання між нижніми та верхніми зубами, зазвичай – у передньому відділі.

Вінір – це незнімна тонка накладка, виготовлена з кераміки або сучасних композитних матеріалів, як закріплюють на зовнішній стороні зубів. Вініри дають змогу не лише створити білосніжну «голівудську» усмішку, але й виправити багато зовнішніх недоліків: тріщини та сколи на поверхні зубів, темні ділянки емалі тощо.

Вінірування (пряме вінірування) – сучасна методика естетичних реставрацій зубів, що передбачає накладання пломбувального матеріалу на губну поверхню передніх зубів.

Внутрішньокореневий фіксатор – це спеціальний штифт, який вводять до кореневого каналу, щоб покращити фіксацію пломби або коронки зуба. Застосовується в ендодонтичному лікуванні.

Внутрішньоротовий розріз – це процедура розсічення м’яких тканин ротової порожнини. Застосовується під час хірургічного втручання – наприклад, у випадку виникнення гострих запальних процесів («флюс» та ін.).

Встановлення імплантата – це вид хірургічного втручання, спрямованого на створення кісткового ложа, куди вводитимуть імплант.

Гарантія – зобов’язання, яке видається пацієнтові щодо використаних матеріалів та виконаної лікарем роботи. Наприклад, гарантійний термін мають різні незнімні конструкції, пломбувальні матеріали тощо.

Гематома – виникає внаслідок скупчення крові в м’яких тканинах у випадку відкритих або закритих травм із подальшим пошкодженням (або розривом) судин.

Гінгівіт – запальних процес в області тканин ясен без подальшого порушення цілісності зубоясенного з’єднання. Гінгівіт може перейти в хронічну форму, або ж проявитися на фоні змін стану здоров’я. У разі своєчасної діагностики проводиться необхідне лікування, на пізніх стадіях це захворювання може прогресувати в пародонтит та призвести до інших неприємних наслідків.

Гінгівотомія – це хірургічне втручання з подальшим розсіченням стінки пародонтальної кишені (у випадку видалення гнійних абсцесів або виконання процедури відкритого кюретажу). Зазвичай, гінгівотомія необхідна в разі лікування пародонтиту у фазі середньої або тяжкої стадії, коли в зубоясенному просторі з’являються значні скупчення гнійних виділень.

Гіпоплазія емалі – це порушення нормального розвитку та дозрівання емалі на стадії формування зуба. До виникнення гіпоплазії емалі можуть призводити інфекційні та інші захворювання, що виникають в організмі матері під час вагітності. Зовні гіпоплазія емалі може проявитися у вигляді типових нерівностей або матових плям на поверхні зуба.

Глибокий прикус – це аномалія змикання зубів, яка проявляється в значному перекритті нижніх зубів верхніми зубами (більш ніж на половину коронки). Внаслідок такого порушення не відбувається змикання зубів верхньої та нижньої щелеп. Для лікування цієї аномалії сьогодні застосовують різні брекет-системи.

Гранульома – це ділянка запаленої тканини, що являє собою ущільнення біля верхівки кореня зуба. Ускладнення задавненого карієсу або пульпіту можуть призводити до виникнення гранульом. Методи рентгенографії або радіовізіографії дають змогу виявити гранульоми на ранній стадії та провести своєчасне лікування.

Губний бампер – це спеціальна ортодонтична конструкція, що складається з кілець, які фіксують на нижніх бокових зубах, та знімної дуги, розташованої на нижній щелепі, меж поверхнею зубів і губами. Губні бампери застосовують для формування необхідного місця для нижніх зубів.

Гутаперча – це спеціальний матеріал, який застосовують під час пломбування каналів зуба. «Холодну» гутаперчу використовують у вигляді штифтів, а «гаряча» гутаперча застосовується в рідкому стані для заповнення мікропросторів та мікроканалів зуба.

Дезінтеграція – роз’єднання, від лат. «розчленування цілого на складові частини».

Депофорез – це методика, що застосовується під час ендодонтичного лікування для очищення каналів зуба з застосуванням гідрокису міді, що має протизапальну дію.

Діагноз – це точне медичне заключення щодо того чи іншого захворювання, яке визначається на основі даних комплексної діагностики, скарг пацієнта, даних лікарського огляду та інших необхідних досліджень (наприклад, лабораторних аналізів, цифрової діагностики тощо).

Діагностичні моделі – це гіпсові моделі зубів, які відливають на основі індивідуальних зліпків. Діагностичні моделі застосовуються для визначення точних вимірів та підбору індивідуальних елементів спеціальної лікувальної апаратури.

Дистальний прикус – аномалія прикусу, що характеризується значним висуванням верхньої щелепи по відношенню до нижньої під час змикання зубних рядів. Для усунення дистального прикусу може бути призначено лікування з застосуванням спеціальних ортодонтичних конструкцій.

Дистопійований зуб – це зуб, який займає неправильне положення в зубному ряду. Наприклад, зуб може рости під нахилом чи поза зубним рядом. Така патологія трапляється як на верхній, так і на нижній щелепі.

Дренаж – це спеціальна гумова або силіконова смужка, яку поміщають у розріз м’яких тканин із метою запобігання його закриття. Дренаж встановлюють для покращення відтоку ексудату (рідини, що виділяється з дрібних кровоносних судин під час запального процесу).

Дуга – це активна частина ортодонтичних апаратів (брекет-систем, пластинок). Завдяки активації дуги в таких конструкціях і здійснюється переміщення зубів.

Закритий кюретаж зубоясенної кишені – процедура видалення зубного каменю та запальної тканини в області зубів.

Запечатування (герметизація) фісур – це ефективна методика профілактики карієсу, що застосовується в дитячій стоматології. У фісури зубів (природні поглиблення на жувальній поверхні) вводять спеціальний пломбувальний матеріал із метою запобігання появі каріозних дефектів.

Захисна металічна коронка – коронка, яку встановлюють на деформований молочний зуб у тих випадках, коли вже немає змоги застосування пломбувального матеріалу.

Збагачена тромбоцитами маса – частина крові, що містить велику кількість тромбоцитів та одержана шляхом центрифугування. Під час введення в післяопераційну рану забезпечує прискорене загоєння та покращення процесу формування кісткової тканини.

Зліпки – це відпечатки зубів, які отримують шляхом використання спеціального матеріалу. Зліпки зубів необхідні для подальшого створення діагностичних моделей.

Змінний прикус – це період зміни молочних зубів на постійні (зазвичай, відбувається у віці від 5-6 років до 12 років).

Знімний апарат із додатковими активними елементами – це ортодонтична конструкція, що застосовується під час ортодонтичного лікування та складається з таких елементів: пластмасової основи, що контактує зі слизовою оболонкою порожнини рота та зубами; гвинтів, що на ній фіксуються, дротових деталей і пружини, які здійснюють переміщення зубів.

Знімний апарат простий (знімна пластинка) – це спеціальна конструкція, що застосовується під час ортодонтичного лікування та складається з основи (виготовляється з пластмаси), що контактує зі слизовою оболонкою порожнини рота та зубами.

Знімний протез для дітей – це спеціальна знімна конструкція, що застосовується в ортодонтичному лікування для заміщення відсутніх постійних або молочних зубів, які було видалено завчасно.

Зняття зубних відкладень – це процедура професійної гігієни порожнини рота, спрямована на видалення пігментного або бактеріального нальоту (або зубного каменю) з коронкової або кореневої частини зуба.

Зубний камінь – це тверді відкладення, які утворюються на поверхні та в пришийковій області зубів. Зубний камінь виникає внаслідок несвоєчасного видалення зубного нальоту (професійної гігієни порожнини рота) та може призводити до серйозніших стоматологічних захворювань (наприклад, пародонтиту).

Зубні відкладення – м’який або твердий бактеріальний наліт, який щільно фіксується на поверхні зубів або в пришийковій області. Зубні відкладення виникають унаслідок недостатньої гігієни порожнини рота та в задавненій фазі можуть призводити до появи каріозних осередків і розвитку запального процесу в тканинах пародонту.

Зубоясенна кишеня – це простір між ясенним краєм і пришийковою областю коронки зуба.

Іммобілізація зуба – процедура знерухомлення зуба за допомогою спеціальних шин, медичного дроту та стоматологічного матеріалу.

Імплантант – це штучна конструкція, що складається з декількох компонентів і застосовується для вживлення в кісткову тканину щелепи з подальшим зрощенням і слугує основою для встановлення протезів. Імплантанти застосовуються в стоматологічному протезуванні для відновлення зубного ряду.

Йоржик – це спеціальні прилади, що застосовуються в індивідуальній гігієні порожнини рота. Вони мають форму конічного або циліндричного йоржика та використовуються для очищення широких проміжків між зубами та спеціальних ортопедичних конструкцій.

Капа – це знімна індивідуальна конструкція, яка повністю повторює форму та розташування зубів і виготовлена з тонкої пластмаси, що може мати різний ступінь твердості. Капи покривають зуби з усіх боків і можуть застосовуватися з різною метою: наприклад, для використання різноманітних гігієнічних, лікувальних і відбілювальних гелів; прозорі капи Інвізілайн застосовуються для вирівнювання зубів; спортивні капи виконують захисну функцію.

Карієс – ураження твердих тканин зубів унаслідок впливу бактерій і мікроорганізмів. Каріозні дефекти на початковій стадії проявляються у вигляді плям, потім прогресують у фазу руйнування емалі (у зубах з’являються «дірки»). Традиційною методикою лікування карієсу є пломбування уражених ділянок. Також сьогодні застосовуються ефективні методики профілактики виникнення карієсу (озонотерапія, фторування зубів, герметизація фісур у дітей).

Кільце – це опорна частина ортодонтичних апаратів зі спеціальним замком, який фіксує внутрішньоротові дуги, бампери та лицеві дуги.

Кіста – порожнина, яка має стінку та вміст і формується в кістці щелепи в області навколо зуба.

Клиновидний дефект – некаріозне ураження, яке виникає на твердих тканинах зубів і характеризується появою дефекту клиновидної форми в пришийковій області зуба. Зазвичай, ця патологія виникає на фронтальних зубах; однією з причин появи клиновидних дефектів є хронічне перевантаження (наприклад, унаслідок бруксизму).

Коагуляція – це метод видалення за допомогою нагрітого інструмента під час хірургічних втручань.

Композит – це сучасний різновид пластмаси, до складу якої входить неорганічний наповнювач. Композити застосовуються для різноманітних естетичних реставрацій у стоматології.

Корекція пломби – процедура видалення країв, що нависають, шорсткостей та інших деформацій пломбувального матеріалу.

Кофердам – спеціальна пластина, виготовлена з латексу, яку застосовують для ізолювання зуба (одного чи декількох) від слини та порожнини рота під час стоматологічного лікування.

Культьова штифтова вкладка – це різновид литої конструкції, яку виготовляють індивідуально в зуботехнічній лабораторії. Культьову штифтову вкладку застосовують під час ендодонтичного лікування: її фіксують у каналах зубного кореня для подальшого відновлення коронкової частини зуба.

Кюретаж (лунки) – це процедура вичищення (вискоблювання) лунки зуба від хронічних осередків інфекції, різноманітних грануляцій та чужорідних тіл )залишків пломбувального матеріалу, уламків зуба тощо).

Лазеротерапія – застосування лазера в терапевтичному стоматологічному лікуванні. Вплив випромінюванням лазера дає змогу створити ідеальні умови в живих тканинах для їх подальшого відновлення.

Лігатура – це дуже тонкий медичний дріт або спеціальне еластичне кільце, за допомогою яких здійснюється подальша фіксація дуги на брекетах.

Лицева дуга – спеціальний прилад, який застосовують під час ортодонтичного лікування в комплексі з брекет-системою, щоб запобігти зміщенню вперед або переміщенню бокових зубів назад.

Лицева маска – це додаткова конструкція, яку застосовують під час ортодонтичного лікування в комплексі з брекет-системами для стимуляції росту та правильного розвитку верхньої щелепи та для стабілізації кута нахилу верхніх фронтальних зубів.

Клаптева операція – метод хірургічного втручання, необхідного для видалення запальних тканин, розташованих глибоко під яснами або зубним каменем. Клаптеві операції проводяться з відкритим доступом: виконується розріз ясен, видалення зміненої тканини з подальшим ушиванням ясен. Такі операції проводяться з застосуванням знеболювання.

Матриця – спеціальна стрічка, виготовлена переважно з целулоїда або металу, яка охоплює зуб і застосовується для коректного формування пломби.

Мезіальний прикус – аномалія під час змикання зубів, коли нижня щелепа значно висунута вперед. Для виправлення мезіального прикусу необхідне спеціалізоване  ортодонтичне лікування.

Місцева анестезія – це знеболювання одного або декількох зубів шляхом введення в м’які тканини анестетиків. Також може застосовуватися аплікаційна місцева анестезія – з застосуванням спеціальних знеболювальних гелів або паст.

Мостовидний протез – це незнімні конструкції, які застосовуються для відновлення зубного ряду у випадку втрати одного або декількох зубів. Мостовидні протези складаються з  декількох металокерамічних коронок і штучних зубів. Таку конструкцію фіксують на опорних зубах, щоб компенсувати втрачені зуби, які були розташовані між ними.

Мостовидний протез із опорою на імпланти – це незнімна конструкція, яка складається з декількох металокерамічних коронок і штучних зубів і фіксується на імплантах (титанових стержнях, що вживлюються в щелепу), або ж на імпланті та опорних зубах. Такі конструкції застосовуються в стоматологічному протезуванні для відновлення зубного ряду у випадку втрати одного або декількох зубів.

Набряк (флюс) – розвиток запальної реакції в області надкісниці на яснах, що супроводжується скупченням рідини в м’яких тканинах. Набряк може виникнути в результаті травми або задавненого запального процесу.

Надкісниця  – це тонкий, щільний шар сполучної тканини, яка покриває зверху кістку щелепи.

Облітерація – зрощення або звуження просвіту чого-небудь. Наприклад, може виникнути в області каналу зуба, внаслідок деяких вікових змін або в результаті запального процесу, або ускладнень після проведеного лікування.

Обтурація – процедура, у якій може виникнути потреба під час ендодонтичного лікування: кореневий канал заповнюють пломбувальним матеріалом (це може бути гутаперча або спеціальна паста).

Одиночна керамічна коронка – застосовується під час стоматологічних реставрацій. Така коронка складається з металічного каркасу, який облицьовують керамікою.

Операція – хірургічне втручання, під час якого проводиться розсічення тканин, їх видалення або зшивання.

Ортодонтія – це область стоматології, що займається профілактикою, діагностикою та лікуванням відхилень і патологій щелепно-лицевого скелета (виправлення некоректного положення зубів і корекція прикусу, усунення захворювань СНЩС).

Ортопантомограма (ОПТГ) – це панорамний знімок зубів, який показує стан постійних і тимчасових зубів, скроневонижньощелепних суглобів і гайморових пазух. Ортопантомограма є важливим етапом у комплексній стоматологічній діагностиці.

Ортопедія – область стоматології, що займається відновленням дефектів, які містяться у видимій частині зубів у випадку втрати одного або декількох зубів, а також у разі повної втрати зубів.

Остеомієліт – запальний процес, що супроводжується гнійними виділеннями  та виникає в кістковій тканині та кістковому мозку. Може зачепити й оточуючі м’які тканини. Зазвичай, це захворювання провокують патогенні бактерії або мікроорганізми. Лікування остеомієліту здійснюється в умовах стаціонару.

Пародонтит – це запальне захворювання в області тканин, які оточують зуб, із подальшою деформацією альвеолярного відростка. Такий запальний процес виникає в опорному апараті зуба внаслідок задавненого бактеріального нальоту (або зубного каменю), який утворюється на зубах і в зубоясенних кишенях.

Пародонтологія – це область стоматології, спрямована на вивчення, лікування та профілактику захворювань тканин, що оточують зуб (пародонт): ясен, кісткової тканини, у якій розташований корінь зуба. Найпоширенішими пародонтологічними захворюваннями є пародонтит, пародонтоз і гінгівіт.

Патологічне стирання – це процес механічного пошкодження емалі зубів (стирання), який призводить до зменшення висоти коронки зуба. Патологічне стирання зубів може бути зумовлене різними чинниками: наприклад, це неправильний прикус, бруксизм, нерівномірне навантаження на зуби під час жування, відсутність зубів, наявність пломб, що потребують корекції тощо.

Перебазування знімного протеза – процедура, спрямована на адаптацію поверхні знімного протеза до слизової оболонки порожнини рота, яка змінилась унаслідок тривалого носіння протеза. Для цього проводиться нанесення нового шару пластмаси.

Перикоронарит – запальний процес в області м’яких тканин, що оточують зуб, який прорізується. Зазвичай, виникає під час прорізування «зубів мудрості» через відсутність місця для нормального прорізування зуба. Це призводить до травмування м’яких тканин під час змикання зубів, а також – до порушення процесу самоочищення (під «капюшоном» можуть скупчуватися залишки їжі, провокуючи розвиток запального процесу).

Періодонт – це комплекс сполучної тканини, яка утримує зуб у кістковій лунці.

Періодонтит – запальний процес в області сполучної тканини, що утримує зуб у кістковій лунці (періодонті). Періодонтит може розвиватися внаслідок травми або ускладнень задавнених каріозних осередків.

Періостит – запальний процес в області надкісниці з подальшим виникненням гнійних осередків між надкісницею та кісткою. Періостит, зазвичай, виникає як ускладнення періодонтиту і проявляється у вигляді значного набряку м’яких тканин, характеризується больовими відчуттями та значними змінами загального стану організму. Для усунення періоститу потрібна невідкладне хірургічне втручання.

Періостотомія – це різновид хірургічного втручання, а саме – розсікання надкісниці з частковим її відшаруванням від кістки. Нерідко в процесі періостотомії може знадобитися встановлення дренажу.

Перфорація – це отвір для проведення необхідних лікувальних маніпуляцій. Наприклад, може бути виконана перфорація стінок, кореня або дня порожнини зуба для застосування лікувальних препаратів або пломбувального матеріалу.

Повний знімний протез – це знімна конструкція, що застосовується для відновлення зубного ряду в разі повної відсутності зубів на нижній або верхній щелепі. Конструкція такого протеза складається з 14 штучних зубів, які закріплені на спеціальній широкій пластинці, виготовленій із пластмаси відповідно до природного кольору ясен.

Поглиблення присінку ротової порожнини – це вид хірургічного втручання, що дає змогу шляхом переміщення м’яких тканин створити необхідне поглиблення в присінку порожнини рота.

Препарування – процедура розсікання твердих тканин зуба з застосуванням бормашини або лазера. Препарування може знадобитися під час різних видів стоматологічного лікування: наприклад, для усунення каріозних осередків із застосуванням пломбувального матеріалу, під час ендодонтичного лікування, естетичних реставрацій зубів тощо.

Прикус – це взаємовідношення зубних рядів під час повного змикання зубів нижньої та верхньої щелеп. Вроджені аномалії прикусу або його порушення в процесі появи постійних зубів – потребують спеціалізованого ортодонтичного лікування з застосуванням індивідуальних знімних і незнімних конструкцій (брекет-систем, ортодонтичних апаратів і пластинок, прозорих кап Інвізілайн).

Пульпа – це судинно-нервовий пучок, який міститься в порожнині зуба (або пульповій камері).

Пульпіт – це запальний процес в області пульпи зуба (або зубного нерва).зазвичай, пульпіт провокують бактерії та мікроорганізми, або він може виникнути внаслідок травми.

Радіовізіограф – це спеціальний цифровий рентген-апарат, за допомогою якого отримують прицільні знімки зубів, які є вкрай інформативними для лікаря. Цей різновид рентгенологічного дослідження є безпечним для пацієнтів, оскільки сучасне обладнання характеризується дуже низьким рівнем опромінення, що дає змогу проводити радіовізіографію в період вагітності та для стоматологічної діагностики в дітей.

Резекція верхівки кореня – це вид хірургічного втручання, який проводиться під час усунення осередків інфекції у верхівці кореня зуба.

Резекція – це вид хірургічного втручання, який передбачає усічення або видалення частини чого-небудь (кістки, кореня).

Реконструкція – процедура, що застосовується для зміни форми зуба шляхом застосування спеціальних пломбувальних матеріалів.

Реставрація – процедура, спрямована на відновлення форми зуба, деформованої внаслідок задавненого каріозного процесу або травми.

Реплантація зуба – процедура видалення зуба з метою усунення хронічних осередків інфекції з подальшою його пересадкою до власної лунки (на попереднє місце).

Репозиція зуба – процедура, спрямована на повернення вивихнутого зуба до його вихідного положення.

Ретейнер (ретенційний апарат) – це спеціальний апарат, що застосовується для  закріплення результатів ортодонтичного лікування. Є пластмасові знімні ретейнери та металеві незнімні, які фіксують на внутрішній стороні зубів. Час носіння таких апаратів триває від декількох місяців (або років) або протягом усього життя.

Ретинований зуб – зуб, який ще не прорізався та міститься в кістці щелепи.

Ретракція ясен – процедура з оголення частини кореня зуба.

Свищевий хід – це канал у кістці щелепи, що поєднує кістку або гранульому з порожниною рота.

Сепарація – це процедура естетичного контурування зубів, спрямована на зменшення товщини емалі в області бокових поверхонь із подальшим захисним покриттям. Така методика дає змогу створити правильну форму та водночас – сформувати додаткове місце для переміщення зубів.

Синус-ліфтинг – вид хірургічного втручання, яке може знадобитися під час стоматологічного протезування. Такі операції проводяться в області гайморової пазухи та спрямовані на збільшення об’єму кісток альвеолярного відростка, щоб стало можливим подальше введення імплантата.

Стоматологія – це наука, що вивчає будову та функції тканин ротової порожнини, а також методи лікування та профілактики захворювань зубощелепної системи.

Страза – це декоративний елемент, виготовлений із композитних матеріалів, кераміки або золота, який фіксують на фронтальній поверхні зубів.

Телерентгенограма – це оглядовий рентгенівський знімок черепа, який показує стан кісткового скелету та м’яких тканин. У стоматології такий метод діагностики застосовується під час планування лікування, спрямованого на корекцію прикусу, тотальне протезування, або у випадку травм щелепно-лицевої області.

Терапія – від давньогрецького «лікарський догляд», «лікування» – область медицини, що вивчає причини виникнення та розвитку різних захворювань, а також методи їх лікування та запобігання.

Трепанація коронки зуба – процедура розсічення тканин зуба для отримання доступу до кореневих каналів зуба. Трепанація коронки зуба може знадобитися під час ендодонтичного лікування.

Тризм – це стан, коли відкриття рота є неповним або утрудненим унаслідок спазму жувальних м’язів.

Файл – це спеціальний тонкий металевий інструмент, що має складну будову та застосовується під час обробки кореневих каналів. Може бути ручним або машинним (для наконечника).

ФДТ (фотодинамічна терапія) – це методика, що застосовується в сучасній стоматології в комплексному лікуванні захворювань пародонту. Фотодинамотерапія передбачає дію лазером на мікрофлору, заздалегідь оброблену за допомогою спеціального фотосесибілізуючого препарату. Ця методика дає змогу ефективно усунути хвороботворні мікроорганізми.

Фісура – це природні невеликі заглиблення (або маленькі борозни) на жувальній поверхні зубів. Оскільки ці заглиблення є важкодоступними для щоденного гігієнічного очищення, у цій області можуть скупчуватися мікроби, що призводить до виникнення каріозних осередків. Герметизація фісур є ефективною методикою профілактики карієсу в дитячій стоматології.

Флос (зубна нитка) – це індивідуальний засіб гігієни ротової порожнини, що застосовується для очищення міжзубних проміжків.

Функціональні апарати – це спеціальні знімні апарати, що застосовуються для стимуляції росту щелеп. Дія таких апаратів базується на нормалізації м’язових функцій щелепно-лицевої області.

Хірургія – це область медицини, яка вивчає захворювання, основним методом лікування яких є операція (хірургічне втручання).

Хірургічний направитель (шаблон) – це спеціальна знімна пластинка, яка дає змогу під час хірургічного втручання точно позиціонувати місце та напрямок для введення імплантанта.

Цистектомія (видалення кісти) – це хірургічне втручання, яке проводиться для видалення кісти.

Частковий знімний пластинчастий протез – це спеціальний знімний протез, конструкція якого передбачає штучні зуби, розташовані на пластинці, яку виготовляють зі спеціальної пластмаси відповідно до кольору ясен.

Шинування зуба – процедура, спрямована на усунення рухливості зуба шляхом з’єднання його з іншими зубами.

Поділиться:

Стоматологічна клініка Аванто (Центр)

1.Метро – Палац Україна, пішки в сторону вул. Предславинській, лівий поворот в Новопечерський провулок. Клініка розташована в комплексі Престиж Хол, вхід-з боку вул. Василя Тютюнника.
2. Автомобіль – заїзд до входу клініки здійснюється з вул. Іонна Павла II (колишня Патріса Лумумби), поворот на вул. Василя Тютюнника. Біля комплексу є парковка у мийки “The Мийка”.

Стоматологічна клініка Аванто (Поділ)


1. Метро – Контрактова площа, пішки по вул. Костянтинівській в сторону кінотеатру Жовтень. Вхід в “кінематографічну” арку.
2. Автомобіль – заїзд до центрального входу клініки здійснюється з вул. Костянтинівській через “кінематографічну” арку. Також є можливість залишити машину на стоянці біля скверу по вул. Ярославський.

Стоматологічна клініка Аванто (Печерськ)


1. Метро – Печерська, пішки по вул. Лесі Українки в сторону Київського військового ліцею імені Івана Богуна. Будинок, в якому знаходиться клініка розташований за будівлею ЦВК і має хвилеподібну дах.
2. Автомобіль – перший заїзд до центрального входу клініки здійснюється з вул. Лесі Українки за Київським військовим ліцеєм імені Івана Богуна. Також є можливість заїхати з боку ул.Старонаводницкая, поворот біля вказівника на спортклуб TSARSKY. Будинок, в якому знаходиться клініка має хвилеподібну дах.