Обрати клініку
Дякуємо за звернення. З Вами зв'яжуться найближчим часом.
Запис на прийом

Зворотний дзвінок

Call-центр мережі "Аванто"
09:00 - 21:00 без вихідних
09:00 - 21:00 без вихідних Запис на прийом

Що таке пляшковий карієс у дітей?

Поняття «пляшковий карієс» не являється академічним, але при цьому – часто зустрічається у практиці дитячого стоматолога. Візуально симптоми цього явища проявляються у вигляді жовтих, або навіть коричневих плям на поверхні зубів малюка у віці від 1 року до 3-4 років. Етимологія такої назви походить від причин виникнення цього захворювання – годування малюка перед сном (або серед ночі) з пляшечки. Особливо, якщо мова про молочні суміші, сиропи, соки та каші, у складі яких міститься лактоза, або ж – це можуть бути молоко чи будь-яке солодке дитяче харчування. Оскільки малюки не можуть так ретельно слідкувати за гігієною порожнини рота, як дорослі – будь-які залишки їжі, навіть найбільш «безневинні», являються прекрасною мікрофлорою для виникнення патогенних організмів у порожнині рота. Адже і організм маленької дитини – ще не настільки зміцнів, щоб виробляти достатній імунітет.

Зазвичай, симптоми «пляшкового карієсу» проявляються на передніх різцях та ближніх молярах (у середньому, ураження – близько 4-6 зубів). Молочні зуби спочатку набувають неестетичного зовнішнього вигляду (зміна кольору емалі), а потім – починають руйнуватися. Найбільш помилковою для молодих батьків являється думка, що «це ж молочні зуби», але подібне захворювання та пошкодження молочних зубів – негативно відобразиться на рості постійних зубів. Тому, у випадку появи будь-яких зовнішніх ознак захворювань молочних зубів – варто негайно звернутися до кваліфікованого дитячого стоматолога.

Причини пляшкового карієсу у дітей

Симптоми та прояви пляшкового карієсу у дітей

Пляшковий карієс, зазвичай, проявляється у пришийковій області зубів на верхніх різцях та іклах. Це обумовлено тим, що під час смоктання язик – захищає та очищає  нижні зуби, у той час як «осередок солодкого» на верхніх і центральних зубах лишається незахищеним та «сприятливим» середовищем для виникнення патогенної мікрофлори. У випадку, якщо не проводиться належна очистка молочних зубів – відбувається процес руйнування та виникнення пористої поверхні. Накопичення зубного нальоту та особлива кислотність бактеріального середовища – ще більше руйнують емаль, що провокує візуальну зміну кольору та появу шорсткостей. Надалі – можемо спостерігати утворення «коричневих плям» і каріозних порожнин. Таким чином, бачимо деформацію молочних зубів по нижньому краю ясен. До подібних наслідків призводить не лише нічне годування молочними сумішами, а й грудне вигодовування: оскільки материнське молоко – також містить цукор, і в нічний час секреція слини – знижується, і при цьому після годування в цей час доби – зазвичай, не відбувається необхідне очищення зубів.

Лікування пляшкового карієсу у дітей

Якщо ви помітили візуальні зміни стану емалі молочних зубів (шорсткість та потемніння, зміна кольору) – варто негайно звернутися до дитячого стоматолога. Існують різні ступені розвитку пляшкового карієсу, і відповідно – методи стоматологічного лікування:

Профілактика пляшкового карієсу у дітей

лікарі мережі клінік «Аванто» радять молодим батькам звертати увагу на будь-які візуальні зміни молочних зубів у дитини. Адже важливо усвідомлювати, що проблеми з молочними зубами, в тому числі й пляшковий карієс, – можуть негативно відобразитися на рості постійних зубів. Мова про неправильний прикус у майбутньому, пошкодження зубів тощо. Подібні ситуації не лише спричиняють дискомфорт і комплекси, але й провокують стоматологічні захворювання, які рано чи пізно необхідно буде лікувати. Тому дитяча стоматологія мережі клінік «Аванто» гарантує найбільш комфортні та безпечні умови для лікування маленьких пацієнтів, а також – гарну посмішку з ранніх років.

Поділиться:

Стоматологічна клініка Аванто (Центр) в Києві

стоматологія в киеве центр1. Метро - Палац Україна, пішки в сторону вул. Предславинській, лівий поворот в Новопечерський провулок. Клініка розташована в комплексі Престиж Хол, вхід-з боку вул. Анрі Барбюса.

2. Автомобіль - заїзд до входу клініки здійснюється з вул. Іонна Павла II (колишня Патріса Лумумби), поворот на вул. Анрі Барбюса. Біля комплексу є парковка у мийки "The Мийка".

Стоматологічна клініка Аванто (Поділ) в Києві

київ стоматологія подільський район1. Метро - Контрактова площа, пішки по вул. Костянтинівській в сторону кінотеатру Жовтень. Вхід в "кінематографічну" арку.

2. Автомобіль - заїзд до центрального входу клініки здійснюється з вул. Костянтинівській через "кінематографічну" арку. Також є можливість залишити машину на стоянці біля скверу по вул. Ярославський.

Стоматологічна клініка Аванто (Печерськ) в Києві

київ стоматологія печерський район1. Метро - Печерська, пішки по вул. Лесі Українки в сторону Київського військового ліцею імені Івана Богуна. Будинок, в якому знаходиться клініка розташований за будівлею ЦВК і має хвилеподібну дах.

2. Автомобіль - перший заїзд до центрального входу клініки здійснюється з вул. Лесі Українки за Київським військовим ліцеєм імені Івана Богуна. Також є можливість заїхати з боку ул.Старонаводницкая, поворот біля вказівника на спортклуб TSARSKY. Будинок, в якому знаходиться клініка має хвилеподібну дах.