fbpx
Обрати клініку
Дякуємо за звернення. З Вами зв'яжуться найближчим часом.
3 клініки в Києві
в центральних районах
з 9:00 до 21:00 без вихідних
ua

Видалення зубів мудрості

Пацієнти стикаються з видаленням зубів мудрості в різному віці.  Протягом багатьох років подібна ситуація асоціювалась зі значним дискомфортом і стресом, у зв’язку з чим – до стоматолога зверталися «в останній момент», коли вже починалися запальні процеси та інші серйозні наслідки. Сучасна стоматологія дозволяє провести як лікування, так і видалення зубів мудрості – безболісно та в комфортних умовах. Адже сьогодні існує багато ефективних методик знеболювання та підтримуюча терапія після проведення процедури. Комп’ютерна анестезія – нівелює навіть неприємні відчуття у процесі введення анестетика, враховуючи індивідуальні особливості тканин порожнини рота пацієнта.

Якщо ж потрібно виконати видалення зубів мудрості, перш за все знадобиться ретельна діагностика за допомогою комп’ютерної 3D томографії. Цей вид обстеження являється обов’язковим у випадку, якщо зуб мудрості неправильно розташований у щелепі. Також необхідний анамнез наявності алергічних реакцій та інших супутніх захворювань, які можуть ускладнити процедуру видалення зуба мудрості.

Просте видалення зуба мудрості

Просте видалення зуба мудрості проводиться після того, як виконано ретельну діагностику та враховані всі дані стану здоров’я пацієнта. Знеболення являється наступним важливим етапом цієї процедури. Якщо анестезія проводиться в області верхньої щелепи, то знеболюючий ефект наступає вже протягом 4 хвилин; для нижньої щелепи – через 8-10 хвилин. Для вилучення зуба мудрості з лунки можуть бути застосовані спеціальні щипці, або елеватори. Під час простого видалення зуба мудрості надріз не являється обов’язковим, як і інші складні маніпуляції. Таким чином, сам процес займає від 1 до 10 хвилин. Якщо наявне супутнє запалення, лікар виконає необхідні процедури, щоб попередити потрапляння інфекції (обробка антисептичними розчинами, застосування протизапальних препаратів). Після простого видалення зуба мудрості – рану ушивають, щоб краї були максимально зближені, а також – це сприяє швидкому загоєнню та знижує ризик виникнення кровотечі.

Складне видалення зуба мудрості

Існують випадки, коли видалення зуба мудрості являється складним. Наприклад, якщо зуб мудрості ще повністю не прорізався, або відрізняється розгалуженими міцними коренями, значно деформованою коронкою (коли немає можливості застосовувати щипці). У ситуації складного видалення – одним із головних факторів являється ретельна діагностика: для встановлення точного положення зуба проводиться комп’ютерна 3D томографія. Також складається повний анамнез стану здоров’я пацієнта, за необхідності – проводяться алергопроби для безпечної та ефективної анестезії. Потім проводиться видалення. Залежно від клінічної ситуації цей процес триває від 20 хвилин до 1 години. Зазначимо, що завдяки застосуванню ефективного та безпечного знеболення – пацієнт не має больових відчуттів. Навіть у ситуації сильно деформованого зуба мудрості – лікар виконує видалення максимально безболісно та ефективно – аби не виникало ускладнень.

Видалення зуба мудрості – післяопераційний період

Залежно від складності проведеної операції та особливостей здоров’я пацієнта період після видалення зубів мудрості відрізняється у кожному індивідуальному випадку. Безпосередньо після операції дія анестетика триває до 2-3 годин, потім – можуть виникнути больові відчуття, що являється нормою після будь-якого операційного втручання. Зазвичай, дискомфорт триває від декількох годин до кількох днів. У такому випадку ваш лікар обирає ефективні знеболюючі. Якщо ж операція з видалення зуба мудрості була складною, то больові відчуття можуть бути більш інтенсивними і триватимуть до повного загоєння рани. У таких ситуаціях стоматолог обов’язково надасть вам необхідні рекомендації щодо спеціального догляду за порожниною рота та безпосередньо раною, а також – індивідуально підбере знеболюючі препарати. У деяких випадках після видалення зубів мудрості може бути необхідним прийом антибіотиків (залежно від клінічної ситуації).

Спеціалісти мережі клінік «Аванто» рекомендують вам негайно звертатися до стоматолога у випадку виникнення будь-яких больових відчуттів та запальних процесів в області зубів мудрості (біль, що посилюється, відчуття пульсування, підвищення температури тощо). Сучасна стоматологія дозволяє провести будь-які види лікування зубів мудрості та їх видалення – у найбільш комфортних умовах, безболісно та без ризику ускладнень. Не потрібно ігнорувати проблеми з зубами мудрості через страх, стрес та інші емоційні фактори, адже захворювання цих зубів у запущеному стані потягнуть за собою серйозне стоматологічне втручання, якого можна уникнути за умови уважного ставлення до свого здоров’я.

Поділиться:

Стоматологічна клініка Аванто (Центр)

1.Метро – Палац Україна, пішки в сторону вул. Предславинській, лівий поворот в Новопечерський провулок. Клініка розташована в комплексі Престиж Хол, вхід-з боку вул. Василя Тютюнника.
2. Автомобіль – заїзд до входу клініки здійснюється з вул. Іонна Павла II (колишня Патріса Лумумби), поворот на вул. Василя Тютюнника. Біля комплексу є парковка у мийки “The Мийка”.

Стоматологічна клініка Аванто (Поділ)


1. Метро – Контрактова площа, пішки по вул. Костянтинівській в сторону кінотеатру Жовтень. Вхід в “кінематографічну” арку.
2. Автомобіль – заїзд до центрального входу клініки здійснюється з вул. Костянтинівській через “кінематографічну” арку. Також є можливість залишити машину на стоянці біля скверу по вул. Ярославський.

Стоматологічна клініка Аванто (Печерськ)


1. Метро – Печерська, пішки по вул. Лесі Українки в сторону Київського військового ліцею імені Івана Богуна. Будинок, в якому знаходиться клініка розташований за будівлею ЦВК і має хвилеподібну дах.
2. Автомобіль – перший заїзд до центрального входу клініки здійснюється з вул. Лесі Українки за Київським військовим ліцеєм імені Івана Богуна. Також є можливість заїхати з боку ул.Старонаводницкая, поворот біля вказівника на спортклуб TSARSKY. Будинок, в якому знаходиться клініка має хвилеподібну дах.