fbpx
Обрати клініку
Дякуємо за звернення. З Вами зв'яжуться найближчим часом.
3 клініки в Києві
в центральних районах
з 9:00 до 21:00 без вихідних
ua

Резекція верхівки кореня зуба

Операції з резекції верхівки кореня проводяться з метою збереження зубів. Така процедура проводиться в тих випадках, якщо на верхівці кореня зуба формується осередок запалення (кіста), а раніше зуб лікували ще з застосуванням фосфат-цементного або резорцин-формалінового методу. У таких ситуаціях лікарю буде дуже складно дістатися осередку запалення, оминаючи раніше запломбовані канали, а єдиним виходом являється відсічення ураженої ділянки кореня. Нерідко така операція проводиться й на передніх зубах верхньої щелепи – для того, аби лікар мав необхідний доступ до каналу кореня та міг провести якісне пломбування кореня зуба.

Резекція верхівки кореня також проводиться в наступних випадках

  • при значному викривленні каналів;
  • у випадку загострення періодонтиту;
  • у результаті невдалої ендодонтичної терапії для усунення інфекції у верхній області кореня зуба;
  • у випадку, якщо пломбувальний матеріал був виведений за верхівку кореня;
  • якщо в корені зуба наявне стороннє тіло (наприклад, це може бути уламок ендодонтичного інструменту);
  • при перфорації стінки кореня в області верхівки;
  • у випадку переламу кореня зуба (в його верхній третині).

Як відбувається резекція верхівки кореня

Спочатку лікар робить розріз на яснах. Крізь цей розріз потім вирізається невелика ділянка кореня, на якому виявлено осередок запалення (наприклад, це кіста або гранульома). Потім лікар отримує доступ до канала зуба, який потрібно запломбувати , щоб уникнути повторного інфікування. У рану вводяться спеціальні препарати, які прискорюють процеси регенерації – щоб в області видаленої кісти кісткова тканина швидше відновлювалась. Розріз на яснах ушивають. За необхідності після того, як ясна повністю загоюються, зуб можна покрити коронкою.

Після проведення процедури резекції верхівки кореня зуба протягом 3 місяців пацієнту потрібно не допускати значних навантажень на цей зуб під час прийому їжі. Також протягом року, кожні 3 місяці, потрібно робити рентген, щоб спостерігати динаміку відновлення та своєчасно виявити вірогідність повторного запалення.

Єдиний недолік цієї процедури полягає в тому, що порушується анатомічна цілісність верхівки кореня зуба, внаслідок чого знижується й функція зуба. Але, щоб лікування було ефективним, потрібного ретельно дотримуватися рекомендацій лікаря та вчасно проводити профілактичну діагностику. Правильний план відновлення дозволить вам зберегти здоровий зуб надовго та не відчувати щоденного дискомфорту. Застосування сучасних методів місцевого знеболення забезпечить максимально комфортні умови для пацієнта під час проведення цієї процедури.

Спеціалісти мережі клінік «Аванто» рекомендують вам вчасно відвідувати стоматолога для регулярних профілактичних обстежень, щоб своєчасно виявляти та не запускати будь-які стоматологічні захворювання.

Поділиться:

Стоматологічна клініка Аванто (Центр)

1.Метро – Палац Україна, пішки в сторону вул. Предславинській, лівий поворот в Новопечерський провулок. Клініка розташована в комплексі Престиж Хол, вхід-з боку вул. Василя Тютюнника.
2. Автомобіль – заїзд до входу клініки здійснюється з вул. Іонна Павла II (колишня Патріса Лумумби), поворот на вул. Василя Тютюнника. Біля комплексу є парковка у мийки “The Мийка”.

Стоматологічна клініка Аванто (Поділ)


1. Метро – Контрактова площа, пішки по вул. Костянтинівській в сторону кінотеатру Жовтень. Вхід в “кінематографічну” арку.
2. Автомобіль – заїзд до центрального входу клініки здійснюється з вул. Костянтинівській через “кінематографічну” арку. Також є можливість залишити машину на стоянці біля скверу по вул. Ярославський.

Стоматологічна клініка Аванто (Печерськ)


1. Метро – Печерська, пішки по вул. Лесі Українки в сторону Київського військового ліцею імені Івана Богуна. Будинок, в якому знаходиться клініка розташований за будівлею ЦВК і має хвилеподібну дах.
2. Автомобіль – перший заїзд до центрального входу клініки здійснюється з вул. Лесі Українки за Київським військовим ліцеєм імені Івана Богуна. Також є можливість заїхати з боку ул.Старонаводницкая, поворот біля вказівника на спортклуб TSARSKY. Будинок, в якому знаходиться клініка має хвилеподібну дах.