fbpx
Обрати клініку
Дякуємо за звернення. З Вами зв'яжуться найближчим часом.
3 клініки в Києві
в центральних районах
з 9:00 до 21:00 без вихідних
ua

Лікування альвеоліту лунки зуба

Лункою називається місце в області видаленого зуба. Альвеоліт лунки зуба – це запальний процес, що може виникнути після процедури видалення зуба.  Цей процес – небезпечний тим, що не лише пошкоджує саму лунку, але й може поширитися на тканини ясен, що її оточують.

Причини виникнення альвеоліту лунки зуба

Після видалення зубів може бути порушений процес правильного загоєння лунки. Виникає порушення цілісності кров’яного згустку (або він може бути повністю відсутній), що й провокує розвиток альвеоліту лунки. Саме цей кров’яний згусток забезпечує захист лунки зуба від утворення інфекційних процесів та порушення цілісності. Відсутність кров’яного згустку сповільнює (або зовсім зупиняє) процес загоєння. Зазначимо, що симптоми розвитку альвеоліту можуть проявитися вже на 2-й або на 3-1 день після видалення зуба.

Основні причини виникнення альвеоліту лунки зуба

  • некоректне видалення зуба (наприклад, якщо під час операції відбувається проштовхування в лунку зубних відкладень, або було порушено норми антисептики);
  • неякісна обробка лунки зуба після процедури видалення (не були повністю видалені уламки кісток або фрагменти патологічних тканин – кісти чи гранульоми);
  • альвеоліт лунки може вникнути в результаті складного, травматичного характеру операції з видалення;
  • якщо пацієнт не дотримується рекомендації стоматолога щодо догляду за ротовою порожниною після процедури видалення зубів;
  • незадовільна гігієна порожнини рота;
  • вживання гарячої, гострої або грубої їжі в перший час після видалення зуба;
  • у результаті полоскання порожнини рота у день видалення зуба;
  • паління;
  • понижений імунітет пацієнта;
  • деякі загальні захворювання.

Основні симптоми альвеоліту лунки зуба

  • сильні та інтенсивні больові відчуття в області лунки видаленого зуба та навколо неї;
  • відсутність згустку крові в лунці видаленого зуба (або так звана «суха лунка»);
  • поверхня лунки видаленого зуба покривається «сірим» нальотом;
  • почервоніння та запалення ясен навколо ураженої лунки;
  • наявність гнійних виділень із лунки видаленого зуба;
  • поява різкого неприємного запаху з рота після процедури видалення зуба;
  • болісні відчуття та збільшення лімфатичних вузлів на шиї та під щелепою;
  • дискомфорт і труднощі під час прийому їжі;
  • загальне погіршення стану здоров’я у вигляді недуги (швидка стомлюваність, слабкість, підвищення температури до 38,5С тощо).

Лікування альвеоліту лунки

У випадку виникнення вищезазначених симптомів після видалення зуба – потрібно вчасно звернутися до лікаря. Лікування альвеоліту лунки обов’язково проводиться в умовах знеболювання. Потім лікар проводить ретельне очищення лунки видаленого зуба від залишків кров’яного згустку. Потім виконується процедура кюретажу лунки зуба: очищення від різноманітних грануляцій, чужорідних тіл та інших осередків інфекції. Також – необхідна обов’язкова обробка лунки за допомогою спеціальних антисептичних препаратів, та застосування необхідних лікарських засобів шляхом аплікації. Після процедури лікування лунки зуба лікар підбирає для вас найбільш ефективні знеболюючі препарати, може назначити дієту та індивідуальні антисептичні ванночки для лунки зуба. У деяких випадках – може бути потрібна й підтримуюча фізіотерапія. Дуже важливо дотримуватися рекомендацій лікаря, щоб уникнути подальших ускладнень.

Якщо лікування було виконано вчасно, альвеоліт лунки зуба припиняється протягом кількох днів після процедури кюретажу. У цей період можуть спостерігатися незначні больові відчуття. Зазначимо, що в індивідуальних клінічних випадках – поступово затухаючі луночні болі можуть тривати протягом 2-3 тижнів.

Спеціалісти мережі клінік «Аванто» радять вам дотримуватися рекомендацій лікаря після процедури видалення зуба, та у випадку виникнення будь-яких больових відчуттів та інших неприємних симптомів – вчасно звертатися до стоматолога. Запальні процеси в області лунки видаленого зуба – ні в якому разі не потрібно запускати, адже це може призвести до серйозних наслідків. Наші хірурги та гігієністи – уважні до кожного пацієнта, а можливості сучасної стоматології дозволяють нам зберегти вашу гарну усмішку.

Поділиться:

Стоматологічна клініка Аванто (Центр)

1.Метро – Палац Україна, пішки в сторону вул. Предславинській, лівий поворот в Новопечерський провулок. Клініка розташована в комплексі Престиж Хол, вхід-з боку вул. Василя Тютюнника.
2. Автомобіль – заїзд до входу клініки здійснюється з вул. Іонна Павла II (колишня Патріса Лумумби), поворот на вул. Василя Тютюнника. Біля комплексу є парковка у мийки “The Мийка”.

Стоматологічна клініка Аванто (Поділ)


1. Метро – Контрактова площа, пішки по вул. Костянтинівській в сторону кінотеатру Жовтень. Вхід в “кінематографічну” арку.
2. Автомобіль – заїзд до центрального входу клініки здійснюється з вул. Костянтинівській через “кінематографічну” арку. Також є можливість залишити машину на стоянці біля скверу по вул. Ярославський.

Стоматологічна клініка Аванто (Печерськ)


1. Метро – Печерська, пішки по вул. Лесі Українки в сторону Київського військового ліцею імені Івана Богуна. Будинок, в якому знаходиться клініка розташований за будівлею ЦВК і має хвилеподібну дах.
2. Автомобіль – перший заїзд до центрального входу клініки здійснюється з вул. Лесі Українки за Київським військовим ліцеєм імені Івана Богуна. Також є можливість заїхати з боку ул.Старонаводницкая, поворот біля вказівника на спортклуб TSARSKY. Будинок, в якому знаходиться клініка має хвилеподібну дах.