fbpx
Обрати клініку
Дякуємо за звернення. З Вами зв'яжуться найближчим часом.
3 клініки в Києві
в центральних районах
з 9:00 до 21:00 без вихідних
ua

Пародонтоз

Пародонтоз характеризується системним ураженням тканини, що оточує зуб (пародонту). Це – стоматологічне захворювання, яке не супроводжується запальними процесами, і зустрічається досить рідко (у 1-8% пацієнтів). Атрофічні процеси приводять до повільного зменшення висоти міжзубних перегородок та убування кісткової тканини. Зазначимо, що не варто плутати пародонтоз і пародонтит, оскільки ці захворювання мають різну симптоматику та потребують  різних методик лікування.

Симптоми пародонтозу

  • бліді ясна за відсутності запальних процесів;
  • оголена шийка та частина кореня зуба – це відбувається за рахунок пониження рівня ясен (виглядає як «подовження зуба»);
  • відсутня кровоточивість ясен;
  • можуть з’являтися некаріозні ураження зубів (ерозії емалі, клиновидні дефекти, підвищене стирання);
  • відчуття свербіння ясен;
  • рухливість зуба відсутня, він міцно стоїть у лунці;
  • наявність твердого зубного нальоту (каменю);
  • відсутність пародонтальних і ясенних кишень і гнійних виділень.

Причини виникнення пародонтозу

Причини пародонтозу точно не встановлені, але існує ряд факторів, які можуть слугувати відправною точкою в розвитку цього стоматологічного захворювання.

  • зміна гормонального фону (у зв’язку з вагітністю, статевою зрілістю, менопаузою, менструальним циклом). Для кожного з цих періодів характерний той або інший ступінь чутливості ясен, що сприяє підвищенню їх схильності до руйнівних процесів;
  • різні загальні захворювання, що пов’язані з порушеннями імунної системи організму (в тому числі і цукровий діабет);
  • прийом деяких препаратів, що негативно впливають на стан здоров’я порожнини рота (антибіотики, протисудомні препарати тощо);
  • шкідливі звички (куріння значною мірою ускладнює комплексний процес відновлення ясен);
  • спадкова схильність до пародонтозу;
  • захворювання серцево-судинної системи (вегетосудинна дистонія, недостатнє кровопостачання ясен тощо), а також ендокринні порушення та збій обміну речовин.

Лікування пародонтозу

Лікування пародонтозу являється довготривалим і складним процесом, під час якого потрібен комплексний підхід і залучення різних спеціалістів.

Хірургічне лікування пародонтозу

У лікуванні захворювань пародонту хірургічний метод являється одним із найбільш ефективних. Зокрема, застосовуються різні методики спрямованої регенерації тканин і спеціальні матеріали (мембрани і посадочні матеріали). Застосовуються клітковинні культури, які вибірково підвищують активність регенеративних процесів – фібропласти, тромбоцитарний фактор росту. У сукупності з остеопластичними матеріалами та мембранною технікою перераховані фактори росту клітин сполучної тканини дозволяють істотно підвищити ефективність лікування.

Фізіотерапевтичне лікування пародонтозу

Фізіотерапія в пародонтологічному лікуванні відбувається з застосуванням Вектор-терапії, лікування за допомогою лазера, фотодинамотерапії, електрофорезу та масажу ясен. Фізіотерапевтичні процедури значною мірою – спрямовані на відновлення кровопостачання та живлення тканин, що постраждали, та на ефективне видалення патологічної мікрофлори з осередків ураження.

Спеціалісти мережі клінік «Аванто» рекомендують вам відвідувати стоматолога 1 раз на півроку – для профілактичного огляду, своєчасного проведення професійної чистки зубів і точної діагностики. Дуже важливо дотримуватися правильної гігієни порожнини рота та вчасно звертатися до лікаря у випадку виникнення будь-яких негативних симптомів – аби не допустити ризику виникнення пародонтозу та інших стоматологічних захворювань.

Поділиться:

Стоматологічна клініка Аванто (Центр)

1.Метро – Палац Україна, пішки в сторону вул. Предславинській, лівий поворот в Новопечерський провулок. Клініка розташована в комплексі Престиж Хол, вхід-з боку вул. Василя Тютюнника.
2. Автомобіль – заїзд до входу клініки здійснюється з вул. Іонна Павла II (колишня Патріса Лумумби), поворот на вул. Василя Тютюнника. Біля комплексу є парковка у мийки “The Мийка”.

Стоматологічна клініка Аванто (Поділ)


1. Метро – Контрактова площа, пішки по вул. Костянтинівській в сторону кінотеатру Жовтень. Вхід в “кінематографічну” арку.
2. Автомобіль – заїзд до центрального входу клініки здійснюється з вул. Костянтинівській через “кінематографічну” арку. Також є можливість залишити машину на стоянці біля скверу по вул. Ярославський.

Стоматологічна клініка Аванто (Печерськ)


1. Метро – Печерська, пішки по вул. Лесі Українки в сторону Київського військового ліцею імені Івана Богуна. Будинок, в якому знаходиться клініка розташований за будівлею ЦВК і має хвилеподібну дах.
2. Автомобіль – перший заїзд до центрального входу клініки здійснюється з вул. Лесі Українки за Київським військовим ліцеєм імені Івана Богуна. Також є можливість заїхати з боку ул.Старонаводницкая, поворот біля вказівника на спортклуб TSARSKY. Будинок, в якому знаходиться клініка має хвилеподібну дах.