fbpx
Обрати клініку
Дякуємо за звернення. З Вами зв'яжуться найближчим часом.
3 клініки в Києві
в центральних районах
з 9:00 до 21:00 без вихідних
ua

Іригатори

Іригатори – це спеціальні прилади, призначені для ретельного очищення порожнини рота, та ними можна користуватися в домашніх умовах, а сучасними портативними моделями – навіть у подорожах. Відомо, що перші іригатори були винайдені ще в 1962 році, та згідно з даними компанії Waterpik, винахідникам (стоматолог Gerald Mayer та інженер гідравлік John Mattingly) – знадобилося 146 спроб для того, аби представити цей пристрій. До 2008 року тривали оживлені дискусії та дослідження щодо того, чи дійсно цей апарат – настільки ефективний. Електричні зубні щітки були головними «опонентами» іригаторів, принцип дії яких базувався на подачі води у вигляді численних пульсацій. У ході дослідження Університету Південної Каліфорнії було виявлено, що трисекундної обробки за допомогою пульсуючої води (за умови 1200 пульсацій за хвилину) при середньому тиску (490 кПа) – достатньо, аби видалити до 99,9% зубного нальоту в оброблюваній ділянці. Згодом була підтверджена клінічна ефективність іригаторів, і сьогодні – ми можем застосовувати такий прилад у домашніх умовах.

Іригатори для порожнини рота – інформація для пацієнтів

Головна особливість іригаторів для порожнини рота – це додаткове ретельне очищення у важкодоступних місцях, що знижує ступінь утворення зубного нальоту (і твердих відкладень), і перешкоджає виникненню гінгівіту та інших захворювань ясен, обумовлених впливом патогенної мікрофлори (бактерій). Відомо, що в порожнині рота можуть «мешкати» більше 20-ти видів різноманітних мікроорганізмів, а саме зубний наліт – являється найбільше сприятливим середовищем для їх агресивного впливу на здоров’я  зубів і ясен. У випадку незадовільної гігієни порожнини рота – відбувається запалення м’яких тканин, а «запущені» процеси провокують виникнення серйозних стоматологічних захворювань.

Ретельне очищення зубів за допомогою зубної щітки, спеціальних зубних паст і ополіскувачів – являється необхідною умовою щоденної гігієни. Але при цьому – ще залишаються важкодоступні ділянки, для очищення яких необхідна професійна чистка зубів у стоматолога. Іригатори для порожнини рота – це один із найбільш ефективних апаратів, який ви можете додатково використовувати в домашніх умовах для підтримання здоров’я зубів і ясен. Принцип дії цього пристрою базується на подачі потужного струменю води з пульсацією, що дозволяє виконати очищення зубо-ясенних боріздок (складочки між яснами та основою зуба), язика та слизової оболонки. Існують іригатори зі спеціальним режимом «душ», що дозволяє також виконати масаж слизової оболонки ясен )це покращує кровопостачання мікроциркулярного русла). Існують стаціонарні іригатори, а також – портативні (з зарядом від батареї, а не від мережі), якими ви можете скористатися під час подорожі.

Зазначимо, що застосовувати іригатори – варто лише за рекомендацією вашого лікаря. Але деяким пацієнтам цей апарат – необхідний (наприклад, під час носіння брекетів за відсутності протипоказань), а іншим – протипоказаний (наприклад, пацієнтам із захворюваннями серця, штучними клапанами серця тощо). перш ніж застосовувати цей прилад у домашніх умовах – проконсультуйтеся з вашим стоматологом та іншими спеціалістами, якщо ви маєте захворювання серцево-судинної системи.

Показання до застосування іригатора

  • Для профілактики карієсу та захворювань пародонту (гінгівіт, пародонтит);
  • Усунення запаху з роту (галітозу);
  • Очищення ділянок порожнини рота, що недоступні для зубної щітки;
  • За наявності в порожнині рота незнімних протезів, імплантатів і ортодонтичних апаратів (брекетів);
  • Для пацієнтів зі зниженим загальним імунітетом (наприклад, у випадку цукрового діабету);
  • Вагітним та матерям-годувальницям;
  • Зубним іригатором буде корисно користуватися курцям.

Застосування іригаторів для порожнини рота

Щоб попередити захворювання ясен, досить застосовувати іригатори для порожнини рота до 2-3 разів на тиждень (при цьому, ефект буде помітний вже протягом першого тижня). У деяких випадках стоматолог може порекомендувати щоденне застосування цього приладу протягом тривалого часу (наприклад, якщо необхідно підтримувати тканини пародонту в здоровому стані). Водночас, якщо ви самостійно вирішите  користуватися іригатором щоденно (без рекомендації лікаря) – це може призвести до механічного травмування ясен.

Правила користування іригатором

  • іригація проводиться після чистки зубною щіткою та пастою;
  • заздалегідь потрібно відрегулювати струмінь рідини, оскільки під великим тиском токсини з зубного нальоту можуть потрапити в кровоносне русло (це може призвести до ускладнень);
  • рідину подавати до зуба можна під прямим кутом;
  • очищення однієї щелепи займає близько 5-10 хвилин.

Про що важливо пам’ятати під час користування іригатором

  • Очищена вода:

Застосувати зубний іригатор можна лише з продезінфікованою водою, оскільки будь-яка інфекція може легко проникнути в мікроранки, що наявні в порожнині рота. Це призводить до серйозних стоматологічних проблем і захворювань. Який спосіб очистити воду – найпростіший? Продезінфікувати її можна шляхом кип’ятіння. Кип’ятити воду потрібно завчасно, а потім залишити її настоятися до стану кімнатної температури. Погодьтеся, це не складно, та ризик зараження тканин у порожнині рота буде мінімізовано. Нагадаємо, що саме воду кімнатної температури потрібно заливати в іригатор, оскільки гаряча вода пошкодить пластикові деталі, які можуть бути в приладі.

  • Застосування спеціальних розчинів:

Зазвичай, іригатор застосовують не лише з водою. Щоб очистити порожнину рота від патогенної флори, також застосовуються спеціальні розчини:

  • що мають антибактеріальну та протикаріозну дію;
  • розчини для зниження чутливості зубів;
  • засоби, що усувають кровоточивість ясен;
  • мають загоювальний ефект у випадку пошкодження слизової оболонки рота;
  • для зняття м’якого зубного нальоту;
  • засоби, що усувають неприємний запах з роту;
  • існують також спеціальні розчини для дітей із фруктовими ароматами – щоб дитині було приємно користуватися приладом, і щоб вона до нього звикала.

Користь застосування іригаторів клінічно доказана – це може підтвердити будь-який стоматолог. Спеціалісти мережі клінік «Аванто» також рекомендують не забувати регулярно відвідувати стоматолога (1 раз на півроку), та вчасно проходити профілактичні стоматологічні процедури. Адже спеціаліст зможе проконтролювати стан зубів і ясен, своєчасно виявити захворювання на ранніх стадіях, або ж навпаки – потішити вас новинами про чудове здоров’я зубів і ясен.

Поділиться:

Стоматологічна клініка Аванто (Центр)

1.Метро – Палац Україна, пішки в сторону вул. Предславинській, лівий поворот в Новопечерський провулок. Клініка розташована в комплексі Престиж Хол, вхід-з боку вул. Василя Тютюнника.
2. Автомобіль – заїзд до входу клініки здійснюється з вул. Іонна Павла II (колишня Патріса Лумумби), поворот на вул. Василя Тютюнника. Біля комплексу є парковка у мийки “The Мийка”.

Стоматологічна клініка Аванто (Поділ)


1. Метро – Контрактова площа, пішки по вул. Костянтинівській в сторону кінотеатру Жовтень. Вхід в “кінематографічну” арку.
2. Автомобіль – заїзд до центрального входу клініки здійснюється з вул. Костянтинівській через “кінематографічну” арку. Також є можливість залишити машину на стоянці біля скверу по вул. Ярославський.

Стоматологічна клініка Аванто (Печерськ)


1. Метро – Печерська, пішки по вул. Лесі Українки в сторону Київського військового ліцею імені Івана Богуна. Будинок, в якому знаходиться клініка розташований за будівлею ЦВК і має хвилеподібну дах.
2. Автомобіль – перший заїзд до центрального входу клініки здійснюється з вул. Лесі Українки за Київським військовим ліцеєм імені Івана Богуна. Також є можливість заїхати з боку ул.Старонаводницкая, поворот біля вказівника на спортклуб TSARSKY. Будинок, в якому знаходиться клініка має хвилеподібну дах.