fbpx
Обрати клініку
Дякуємо за звернення. З Вами зв'яжуться найближчим часом.
3 клініки в Києві
в центральних районах
з 9:00 до 21:00 без вихідних
ua

Видалення зубного каменю

Професійна гігієна порожнини рота має важливе значення для здоров’я зубів і ясен. Потрібно своєчасно відвідувати стоматолога для профілактичного огляду та проведення спеціальних процедур, які неможливо виконати в домашніх умовах. Наприклад, це – зняття зубного нальоту. Якщо вчасно не проводити професійну чистку зубів, наліт перетворюватиметься в зубний камінь, що може стати причиною запалення ясен (гінгівіт або пародонтит), появи карієсу та руйнування зубів.

Формування зубного каменю відбувається в недоступних для самоочищення областях, де накопичується м’який зубний наліт (або «зубна бляшка»): як правило, він формується з залишків їжі, бактерій та різноманітних мінеральних компонентів, що й впливають на формування вже твердої маси у вигляді зубного каменю. Залежно від місця розташування існує під’ясенний і над’ясенний зубний камінь. Над’ясенний зубний камінь можна роздивитися самостійно, а під’ясенний – як правило, щільний і твердий, характеризується темно-коричневим кольором та дуже щільно прилягає до поверхні кореня зуба. Виявлення під’ясенного зубного каменю можливе лише під час ретельного стоматологічного огляду з застосуванням спеціальних інструментів. Стоматологи рекомендують проходити процедуру видалення зубного каменю раз на півроку.

Причини формування зубного каменю

  • внаслідок поганої або неправильної гігієни порожнини рота;
  • через неправильний підбір засобів гігієни порожнини рота (зубної пасти, щітки, спеціальних ополіскувачів тощо);
  • у результаті незбалансованого харчування – наприклад, у випадку вживання великої кількості вуглеводів, газованих напоїв або солодощів, за відсутності в раціоні твердої їжі;
  • внаслідок деяких внутрішніх захворювань, що супроводжуються наявністю великої кількості хвороботворних бактерій та прийомом антибіотиків, а також інших препаратів;
  • порушення обміну речовин також сприяє утворенню зубного каменю;
  • вживання алкогольних напоїв і куріння;
  • у випадку підвищеного слиновиділення;
  • у ситуації порушення прикусу, в результаті чого жувальне навантаження розподіляється нерівномірно.

Методи видалення зубного каменю

Процедура видалення зубного каменю має проводитися лише в стоматологічному кабінеті. За рекомендацією стоматолога ви можете використовувати спеціальні засоби або іригатори в домашніх умовах, але всі ці пристрої являються засобами гігієни та не можуть бути еквівалентом професійної гігієни. У профільних клініках видалення зубного каменю проводять досвідчені гігієністи або стоматологи-пародонтологи. Професійна чистка зубів складається з цілого комплексу процедур, що не спричиняють дискомфорту, та спрямовані на підтримання здоров’я зубів і ясен.

Ультразвукове видалення зубного каменю

Видалення зубного каменю з застосуванням ультразвуку являється відносно новим ефективним методом, що успішно застосовується для боротьби з зубним нальотом. Видалення зубного каменю за допомогою ультразвукової чистки зубів проводиться з застосуванням спеціальних скалерів, всередині яких виникають ультразвукові коливання та вібраційні хвилі. Внаслідок їхнього впливу прикріплення нальоту до поверхні зуба руйнується, і таким чином відбувається очищення зубів від каменю. Під час зняття зубних відкладень на кінчик інструмента постійно подається рідина: це необхідно для попередження нагріву насадки, а також – рідина вимиває залишки нальоту з пародонтальних карманів. Варто відзначити, що під час ультразвукової чистки зубів з води виділяється кисень, що, в свою чергу, ефективно дезінфікує пошкоджену ділянку. У випадку наявності глибоких пародонтальних кишень для зняття під’ясневого зубного каменю використовується ефективний ультразвуковий апарат Вектор (Німеччина, DÜRR DENTAL).

Зазначимо, що останнім часом Вектор-терапія являється успішним методом лікування пародонтиту. Зазвичай зняття зубного каменю з застосуванням ультразвуку являється безболісною процедурою, але у випадку підвищеної чутливості зубів можливе застосування спеціальних знеболюючих гелів або місцевої анестезії. Також необхідно пам’ятати, що за наявності серцево-судинних захворювань або кардіостимулятора – ультразвукова чистка зубів протипоказана.

Повітряно-абразивне видалення зубного каменю системою AIR-FLOW

Процедура повітряно-абразивного видалення зубного каменю проводиться з застосуванням апарату AIR-FLOW (EMS, Швейцарія). Принцип дії цього апарату базується на подачі на поверхню зуба розчину бікарбонату натрію (або соди), води та стислого повітря під певним тиском. У результаті такого повітряно-абразивного пливу відбувається видалення зубного нальоту, зняття зубного каменю, а також – пігментації у важкодоступних ділянках.

Під час проведення процедури повітряно-абразивного видалення зубного каменю пацієнт обов’язково надіває захисні окуляри, а для попередження пересихання губ їх змащують спеціальним жирним кремом, під язик поміщують слиновідсмоктувач. Виконуючи зняття зубного каменю, лікар направляє наконечник апарату AIR-FLOW під кутом у 30-60 градусів відносно зубної емалі, а потім очищує кожен зуб, виконуючи кругові рухи, не зачіпаючи ясна. Відпрацьовану суміш збирає спеціальний стоматологічний пилосос, який під час проведення процедури чистки зубів тримає асистент стоматолога. Оскільки в результаті чистки втрачається органічна плівка, що покриває зуб, – перші 2-3 години не рекомендується вживати забарвлюючі напої та продукти, а також палити.

Поділиться:

Стоматологічна клініка Аванто (Центр)

1.Метро – Палац Україна, пішки в сторону вул. Предславинській, лівий поворот в Новопечерський провулок. Клініка розташована в комплексі Престиж Хол, вхід-з боку вул. Василя Тютюнника.
2. Автомобіль – заїзд до входу клініки здійснюється з вул. Іонна Павла II (колишня Патріса Лумумби), поворот на вул. Василя Тютюнника. Біля комплексу є парковка у мийки “The Мийка”.

Стоматологічна клініка Аванто (Поділ)


1. Метро – Контрактова площа, пішки по вул. Костянтинівській в сторону кінотеатру Жовтень. Вхід в “кінематографічну” арку.
2. Автомобіль – заїзд до центрального входу клініки здійснюється з вул. Костянтинівській через “кінематографічну” арку. Також є можливість залишити машину на стоянці біля скверу по вул. Ярославський.

Стоматологічна клініка Аванто (Печерськ)


1. Метро – Печерська, пішки по вул. Лесі Українки в сторону Київського військового ліцею імені Івана Богуна. Будинок, в якому знаходиться клініка розташований за будівлею ЦВК і має хвилеподібну дах.
2. Автомобіль – перший заїзд до центрального входу клініки здійснюється з вул. Лесі Українки за Київським військовим ліцеєм імені Івана Богуна. Також є можливість заїхати з боку ул.Старонаводницкая, поворот біля вказівника на спортклуб TSARSKY. Будинок, в якому знаходиться клініка має хвилеподібну дах.