Відомо, що стоматологічне лікування в період вагітності може спричинити шкоду як пацієнтці, так і її малюкові: окрім загальноприйнятих протипоказань, це також обумовлено видом стоматологічних процедур, які необхідно провести, та препаратів, що будуть застосовуватися, або індивідуальних особливостей здоров’я майбутньої мами. У будь-якому випадку, дуже важливо знати, які стоматологічні процедури для вагітних являються безпечними та допустимими, а які види лікування – краще відкласти «на потім».
Наприклад, у випадку необхідного стоматологічного лікування з застосуванням знеболення, стоматолог здійснює грамотних підбір анестезії: важливо провести ефективне знеболення (адже стрес або больовий шок під час лікування в період вагітності для пацієнти – недопустимі). Але також варто обрати і найбільш безпечні препарати – як для здоров’я майбутньої мами, так і її малюка.
Під час проведення ретельної діагностики у сучасній стоматології застосовуються спеціальні цифрові рентгенівські апарати: застосування такої техніки дозволяє провести локальну та вузьконаправлену діагностику (обстеження в діапазоні 2-3 см), а дози опромінення при цьому являються мінімальними.
У процесі стоматологічного лікування вагітних не можна застосовувати препарати, у складі яких міститься миш’як, оскільки це компонент має тератогенний вплив та може нашкодити плоду. Застосування анестетиків допустиме лише у випадку необхідності. Для прикладу наведемо особливості деяких препаратів, що застосовуються для знеболення:
Ультракаїн – для цього анестетика характерна низька токсичність, а активні речовини, що входять до його складу, проникають через плацентарний бар’єр мінімально. Майже не виділяється з грудним молоком. Якщо є необхідність застосування цього препарату, рекомендується застосовувати Ультракаїн Д-С. якщо ж стоматологічне лікування з застосуванням анестезії проводиться в період грудного вигодовування, то не має необхідності у перериванні грудного вигодовування в зв’язку з застосуванням цього препарату, оскільки дози його виділення в грудне молоко не являються клінічно значимими.
Убістезин – даний препарат характеризується низьким ступенем токсичності. Проникнення його активних речовин через плацентарний бар’єр являється мінімальним, а також не характерне виділення з грудним молоком – тому немає необхідності у перериванні грудного вигодовування.
Септанест – сьогодні відсутні дані про те, що цей препарат являється токсичним, але все ж у період вагітності та лактації не рекомендується його застосовувати, оскільки для нього характерно проникнення через плацентарний бар’єр.
У випадку наявності запальних процесів, стоматологічне лікування може супроводжуватися прийомом деяких антибіотиків – якщо виникає нагальна необхідність у такому лікуванні в період вагітності, необхідна консультація з гінекологом.
Нерідко стоматологічні захворювання виникають у зв’язку з появою інфекції в порожнині рота – тому, вже на ранніх строках вагітності рекомендується відвідувати стоматолога та гігієніста для проведення профілактичного огляду. Таким чином, лікар зможе своєчасно виявити вже наявний карієс, а також буде слідкувати за станом ваших зубів протягом усього періоду вагітності. Також стоматолог обов’язково проконсультує вас щодо можливих факторів ризику, що можуть виникнути, та щодо необхідних заходів обережності.
У період вагітності не рекомендується проводити процедури відбілювання зубів, оскільки сьогодні немає підтверджених досліджень, що спростували би (або підтвердили) негативний вплив, пов’язаний з поглинанням незначної кількості відбілюючої речовини.
Однією з найважливіших умов стоматологічного лікування в період вагітності являється відсутність страху та переживань – не варто нервуватися або боятися огляду у стоматолога: сміливо йдіть до того лікаря, якому ви довіряєте, і турбуйтеся про своє здоров’я та здоров’я вашого майбутнього малюка.
Стоматологи мережі клінік «Аванто» мають значний досвід у наданні стоматологічної допомоги вагітним. Ми проведемо ефективне та безболісне лікування у комфортних умовах для майбутньої мами. А наші гігієністи – підберуть індивідуальні засоби для правильної гігієни порожнини рота в домашніх умовах. Довіртесь професіоналам!
Стоматологічна клініка Аванто (Центр)
1.Метро – Палац Україна, пішки в сторону вул. Предславинській, лівий поворот в Новопечерський провулок. Клініка розташована в комплексі Престиж Хол, вхід-з боку вул. Василя Тютюнника.
2. Автомобіль – заїзд до входу клініки здійснюється з вул. Іонна Павла II (колишня Патріса Лумумби), поворот на вул. Василя Тютюнника. Біля комплексу є парковка у мийки “The Мийка”.
Стоматологічна клініка Аванто (Поділ)
1. Метро – Контрактова площа, пішки по вул. Костянтинівській в сторону кінотеатру Жовтень. Вхід в “кінематографічну” арку.
2. Автомобіль – заїзд до центрального входу клініки здійснюється з вул. Костянтинівській через “кінематографічну” арку. Також є можливість залишити машину на стоянці біля скверу по вул. Ярославський.
Стоматологічна клініка Аванто (Печерськ)
1. Метро – Печерська, пішки по вул. Лесі Українки в сторону Київського військового ліцею імені Івана Богуна. Будинок, в якому знаходиться клініка розташований за будівлею ЦВК і має хвилеподібну дах.
2. Автомобіль – перший заїзд до центрального входу клініки здійснюється з вул. Лесі Українки за Київським військовим ліцеєм імені Івана Богуна. Також є можливість заїхати з боку ул.Старонаводницкая, поворот біля вказівника на спортклуб TSARSKY. Будинок, в якому знаходиться клініка має хвилеподібну дах.