fbpx
Обрати клініку
Дякуємо за звернення. З Вами зв'яжуться найближчим часом.
3 клініки в Києві
в центральних районах
з 9:00 до 21:00 без вихідних
ua

Стоматологічні процедури для вагітних

Спеціалісти рекомендують провести необхідне лікування зубів ще на етапі планування вагітності, але якщо певні проблеми виникають протягом цього періоду – не варто відкладати візит до стоматолога. Будь-які захворювання порожнини рота, больові відчуття, наявність карієсу, кровоточивість ясен або будь-які інші стоматологічні проблеми – являються осередком інфекції, та можуть стати причиною виникнення запального процесу, що може негативно вплинути не лише на самопочуття майбутньої мами, але й на здоров’я малюка.

Відомо, що стоматологічне лікування в період вагітності може спричинити шкоду як пацієнтці, так і її малюкові: окрім загальноприйнятих протипоказань, це також обумовлено видом стоматологічних процедур, які необхідно провести, та препаратів, що будуть застосовуватися, або індивідуальних особливостей здоров’я майбутньої мами. У будь-якому випадку, дуже важливо знати, які стоматологічні процедури для вагітних являються безпечними та допустимими, а які види лікування – краще відкласти «на потім».

Лікування зубів під час вагітності

Наприклад, у випадку необхідного стоматологічного лікування з застосуванням знеболення, стоматолог здійснює грамотних підбір анестезії: важливо провести ефективне знеболення (адже стрес або больовий шок під час лікування в період вагітності для пацієнти – недопустимі). Але також варто обрати і найбільш безпечні препарати – як для здоров’я майбутньої мами, так і її малюка.

Під час проведення ретельної діагностики у сучасній стоматології застосовуються спеціальні цифрові рентгенівські апарати: застосування такої техніки дозволяє провести  локальну та вузьконаправлену діагностику (обстеження в діапазоні 2-3 см), а дози опромінення при цьому являються мінімальними.

Допустимі стоматологічні процедури для вагітних

  • професійна чистка зубів;
  • лікування карієсу та його ускладнень;
  • пародонтологічне лікування;
  • видалення зубів;
  • лікування запальних процесів зубів і ясен;
  • продовження ортодонтичного лікування.

Нерекомендовані стоматологічні процедури для вагітних

  • протезування з застосуванням постійних конструкцій;
  • імплантація зубів.

Протипоказані стоматологічні процедури для вагітних

У процесі стоматологічного лікування вагітних не можна застосовувати препарати, у складі яких міститься миш’як, оскільки це компонент має тератогенний вплив та може нашкодити плоду. Застосування анестетиків допустиме лише у випадку необхідності. Для прикладу наведемо особливості деяких препаратів, що застосовуються для знеболення:

Ультракаїн – для цього анестетика характерна низька токсичність, а активні речовини, що входять до його складу, проникають через плацентарний бар’єр мінімально. Майже не виділяється з грудним молоком. Якщо є необхідність застосування цього препарату, рекомендується застосовувати Ультракаїн Д-С. якщо ж стоматологічне лікування з застосуванням анестезії проводиться в період грудного вигодовування, то не має необхідності у перериванні грудного вигодовування в зв’язку з застосуванням цього препарату, оскільки дози його виділення в грудне молоко не являються клінічно значимими.

Убістезин – даний препарат характеризується низьким ступенем токсичності. Проникнення його активних речовин через плацентарний бар’єр являється мінімальним, а також не характерне виділення з грудним молоком – тому немає необхідності у перериванні грудного вигодовування.

Септанест – сьогодні відсутні дані про те, що цей препарат являється токсичним, але все ж у період вагітності та лактації не рекомендується його застосовувати, оскільки для нього характерно проникнення через плацентарний бар’єр.

Лікування зубів під час вагітності – особливості та рекомендації

У випадку наявності запальних процесів, стоматологічне лікування може супроводжуватися прийомом деяких антибіотиків – якщо виникає нагальна необхідність у такому лікуванні в період вагітності, необхідна консультація з гінекологом.

Нерідко стоматологічні захворювання виникають у зв’язку з появою інфекції в порожнині рота – тому, вже на ранніх строках вагітності рекомендується відвідувати стоматолога та гігієніста для проведення профілактичного огляду. Таким чином, лікар зможе своєчасно виявити вже наявний карієс, а також буде слідкувати за станом ваших зубів протягом усього періоду вагітності. Також стоматолог обов’язково проконсультує вас щодо можливих факторів ризику, що можуть виникнути, та щодо необхідних заходів обережності.

У період вагітності не рекомендується проводити процедури відбілювання зубів, оскільки сьогодні немає підтверджених досліджень, що спростували би (або підтвердили) негативний вплив, пов’язаний з поглинанням незначної кількості відбілюючої речовини.

Однією з найважливіших умов стоматологічного лікування в період вагітності являється відсутність страху та переживань – не варто нервуватися або боятися огляду у стоматолога: сміливо йдіть до того лікаря, якому ви довіряєте, і турбуйтеся про своє здоров’я та здоров’я вашого майбутнього малюка.

Стоматологи мережі клінік «Аванто» мають значний досвід у наданні стоматологічної допомоги вагітним. Ми проведемо ефективне та безболісне лікування у комфортних умовах для майбутньої мами. А наші гігієністи – підберуть індивідуальні засоби для правильної гігієни порожнини рота в домашніх умовах. Довіртесь професіоналам!

Поділиться:

Стоматологічна клініка Аванто (Центр)

1.Метро – Палац Україна, пішки в сторону вул. Предславинській, лівий поворот в Новопечерський провулок. Клініка розташована в комплексі Престиж Хол, вхід-з боку вул. Василя Тютюнника.
2. Автомобіль – заїзд до входу клініки здійснюється з вул. Іонна Павла II (колишня Патріса Лумумби), поворот на вул. Василя Тютюнника. Біля комплексу є парковка у мийки “The Мийка”.

Стоматологічна клініка Аванто (Поділ)


1. Метро – Контрактова площа, пішки по вул. Костянтинівській в сторону кінотеатру Жовтень. Вхід в “кінематографічну” арку.
2. Автомобіль – заїзд до центрального входу клініки здійснюється з вул. Костянтинівській через “кінематографічну” арку. Також є можливість залишити машину на стоянці біля скверу по вул. Ярославський.

Стоматологічна клініка Аванто (Печерськ)


1. Метро – Печерська, пішки по вул. Лесі Українки в сторону Київського військового ліцею імені Івана Богуна. Будинок, в якому знаходиться клініка розташований за будівлею ЦВК і має хвилеподібну дах.
2. Автомобіль – перший заїзд до центрального входу клініки здійснюється з вул. Лесі Українки за Київським військовим ліцеєм імені Івана Богуна. Також є можливість заїхати з боку ул.Старонаводницкая, поворот біля вказівника на спортклуб TSARSKY. Будинок, в якому знаходиться клініка має хвилеподібну дах.