fbpx
Обрати клініку
Дякуємо за звернення. З Вами зв'яжуться найближчим часом.
3 клініки в Києві
в центральних районах
з 9:00 до 21:00 без вихідних
ua

Проблеми з зубами під час вагітності

У період вагітності відбуваються гормональні зміни, що, в свою чергу, впливає на стан імунної системи. Ослаблення імунної системи призводить до того, що в ротовій порожнині з’являється більше мікроорганізмів, які сприяють розвитку різних стоматологічних захворювань. Наприклад, у зв’язку з тим, що імунітет ослаблений, карієс прогресує удвічі швидше, аніж у випадку нормального стану організму. Якщо проігнорувати лікування карієсу, то може розвиватися пульпіт (запалення зубного нерва) та періодонтит. Ці захворювання потрібно діагностувати та лікувати вчасно, тому що інфекція може проникати в організм дитини через осередки запалення в яснах та зубах. Як це впливає на дитину? Новонароджений малюк буде ослабленим, окрім того, в нього може розвиватися схильність до алергій. Із якими стоматологічними проблемами може мати справу майбутня мама?

Карієс у вагітних

Карієс являється однією з найбільш розповсюджених та серйозних проблем у період вагітності. Організм майбутньої мами зазнає нестачі кальцію, а на фоні низького імунітету хвороботворні мікроби активуються. У період вагітності склад слини також змінюється – всі ці фактори провокують різке каріозне ураження зубів. Зазначимо, що карієс у вагітних призводить до розвитку цього ж самого захворювання у дитини вже з першими зубами, що прорізуються.

Гінгівіт у вагітних

У зубному нальоті та частках їжі, що лишаються на зубах, присутні різноманітні бактерії – вони провокують запалення ясен. Про це сигналізує так зване бажання «почухати ясна». Особливо, загострення симптомів гінгівіту проявляється вже ближче до кінця всього періоду вагітності. Щоб усунути запалений стан ясен та попередити ускладнення хвороби, потрібно регулярно проходити стоматологічну діагностику та дотримуватися правил індивідуальної гігієни порожнини рота. Також потрібно 1 раз на місяць проводити процедуру професійної чистки зубів та протизапальну терапію. Якщо запустити гінгівіт у вагітних, це захворювання призведе до втрати зубів, що являється більш розповсюдженим явищем, аніж утрата зубів унаслідок карієсу.

Пародонтит у вагітних

Ще одним небезпечним захворюванням для майбутньої мами являється пародонтит. Його особливість полягає в тому, що відбувається порушення зубоясенного кріплення, та утворюються ясенні кишені. У період вагітності може погіршуватися кровопостачання та зниження імунітету (як природного захисного бар’єру організму) – якщо при цих факторах порушено дотримання гігієни порожнини рота, або є патологія прикусу та інші хронічні захворювання, то ризик виникнення або загострення пародонтиту значно підвищується. Ще один фактор, що провокує пародонтит у вагітних, – це дефіцит вітаміну С та підвищена ламкість судин. Дослідження вчених підтверджують той факт, що пародонтит сприяє значно більшому ризику виникнення ускладнень у період вагітності, аніж алкоголь та куріння (хоча ці фактори також не являються «сприятливими»). Ще одна небезпека запальних процесів порожнини рота – це вірогідність передчасних пологів (ризик підвищується на 15%).

Підвищена кровоточивість ясен у вагітних

Ще одним поширеним симптомом під час вагітності являється кровоточивість ясен. Одна з основних її причин – це дефіцит кальцію в організмі майбутньої мами. Особливо це загострюється в другій половину строку вагітності – так як протягом цього часу формуються зуби та скелет дитини. Саме  цей період починаються процеси мінералізації коронок молочних зубів – мова про формування твердих тканин зубів і їхньої емалі. А в кінці вагітності у дитини також мінералізуються коронки перших постійних молярів. Саме процес мінералізації являється дуже важливим для формування зубів дитини. Підвищена кровоточивість ясен у вагітних знижується за допомогою прийому різних вітамінів, які обираються відповідно до індивідуальних особливостей організму та стану здоров’я пацієнтки. Саме призначення лікаря-стоматолога значною мірою являється пріоритетним під час вибору мікроелементів і вітамінів, які потрібно приймати.

Майбутнім мамам потрібно ретельно слідкувати за станом свого організму, а також – вчасно діагностувати та лікувати різні порушення, які можуть виникати у період вагітності. Кваліфіковані стоматологи мережі клінік «Аванто» допоможуть вам попередити ускладнення будь-яких стоматологічних захворювань та проведуть необхідне лікування у найбільш комфортних та безпечних умовах.

Поділиться:

Стоматологічна клініка Аванто (Центр)

1.Метро – Палац Україна, пішки в сторону вул. Предславинській, лівий поворот в Новопечерський провулок. Клініка розташована в комплексі Престиж Хол, вхід-з боку вул. Василя Тютюнника.
2. Автомобіль – заїзд до входу клініки здійснюється з вул. Іонна Павла II (колишня Патріса Лумумби), поворот на вул. Василя Тютюнника. Біля комплексу є парковка у мийки “The Мийка”.

Стоматологічна клініка Аванто (Поділ)


1. Метро – Контрактова площа, пішки по вул. Костянтинівській в сторону кінотеатру Жовтень. Вхід в “кінематографічну” арку.
2. Автомобіль – заїзд до центрального входу клініки здійснюється з вул. Костянтинівській через “кінематографічну” арку. Також є можливість залишити машину на стоянці біля скверу по вул. Ярославський.

Стоматологічна клініка Аванто (Печерськ)


1. Метро – Печерська, пішки по вул. Лесі Українки в сторону Київського військового ліцею імені Івана Богуна. Будинок, в якому знаходиться клініка розташований за будівлею ЦВК і має хвилеподібну дах.
2. Автомобіль – перший заїзд до центрального входу клініки здійснюється з вул. Лесі Українки за Київським військовим ліцеєм імені Івана Богуна. Також є можливість заїхати з боку ул.Старонаводницкая, поворот біля вказівника на спортклуб TSARSKY. Будинок, в якому знаходиться клініка має хвилеподібну дах.