fbpx
Обрати клініку
Дякуємо за звернення. З Вами зв'яжуться найближчим часом.
3 клініки в Києві
в центральних районах
з 9:00 до 21:00 без вихідних
ua

Стоматологічна профілактика до та після вагітності

Сучасна стоматологія передбачує такі види лікування зубів, що можуть тривати протягом кількох місяців, але при цьому гарантують ідеальний та довгостроковий результат. Наприклад, до таких видів лікування належить імплантація зубів, постійне протезування або ортодонтичне лікування (з застосуванням брекет-систем або спеціальних кап). Якщо до запланованої вагітності ви ще маєте достатньо часу, за необхідності довгострокового стоматологічного лікування – краще відвідати лікаря, не роздумуючи. Зазвичай, мова про строк у декілька місяців до запланованої вагітності. Наприклад, у випадку установки імплантатів період їх вживлення в кісткову тканину складає від 3 до 6 місяців. Протягом цього часу також може бути необхідним прийом спеціальних ліків або антибіотиків, що вкрай небажано вже безпосередньо в період вагітності. У випадку застосування брекетів – аналогічна ситуація. Тому стоматологічна профілактика та довгострокові види лікування, а також видалення зубів та інші види стоматологічних маніпуляцій рекомендується провести завчасно – до настання вагітності. У випадку ортодонтичного лікування – наприклад, установка брекетів – рекомендується вже після народження дитини, по завершенні періоду грудного вигодовування.

Куріння та вагітність

Якщо до вагітності ви палили, то варто відмовитися від цієї шкідливої звички, як тільки ви дізналися, що станете мамою. А також – негайно відвідати стоматолога, щоб після точної діагностики виявити деякі наслідки куріння, які потрібно терміново усунути. Наприклад, це професійна чистка зубів та зняття зубного каменю.

Відомо, що курцям властиве швидке утворення інтенсивного зубного нальоту. У період вагітності відбуваються гормональні зміни, що за умови недостатньої гігієни порожнини рота та наявності зубного нальоту та каменю, сприяє розвитку «бурхливої реакції» у вигляді кровоточивості, розростання ясенних сосочків, нещільного прилягання ясен до зубів або появі неприємного запаху.

У результаті зниження супротиву тканини порожнини рота до інфекцій, виникає підвищений ризик появи таких захворювань, як гінгівіт та пародонтит. Зазвичай, курцям властива хронічна нестача вітаміну С, оскільки значна частина вітаміну С, що потрапляє до організму з їжею, витрачається на пригнічення шкідливого впливу нікотину та різноманітних смол. У результаті нестачі цього вітаміну розвивається зниження супротиву тканини порожнини рота до впливу різних інфекцій – таким чином, підвищується ризик появи гінгівіту та пародонтиту. Майбутній мамі, яка в минулому була курцем, може знадобитися щомісячне проведення професійної гігієни порожнини рота та інших профілактичних процедур.

Підвищена чутливість зубів у вагітних

Традиційна для вагітних жінок нестача кальцію та інших мінералів призводить до підвищення чутливості зубів і ясен (особливо яскраво це виражено – у курців у минулому), оскільки мікроелементи, яких бракує для росту плода, надходять із кісткової тканини та зубів майбутньої мами. У такій ситуації сприятливий ефект чинять спеціальні вітамінно-мінеральні комплекси, які акушери-гінекологи рекомендують приймати у період вагітності, – але незважаючи на це, під час огляду вагітних усе ж виявляють помітні білі (крейдоподібні) плями на зубній емалі. У таких випадках потрібне додаткове збагачення емалі зубів мінералами (наприклад, фтором чи кальцієм).

Якщо вчасно потурбуватися про здоров’я зубів і ясен, а також дотримуватися правильної гігієни порожнини рота – це сприятливо відобразиться не лише на здоров’ї майбутньої мами, але й її малюка. Наприклад, потрібно своєчасно вилікувати всі запальні процеси слизової оболонки порожнини рота та усунути карієс – таким чином, ви нівелюєте ризик внутрішньоутробного інфікування та захворювання карієсом у майбутньому. Також рекомендується провести необхідне стоматологічне лікування завчасно, оскільки після народження малюка з’явиться багато турбот, що вплине на вільний час для того, щоб комплексно зайнятися зубами.

У випадку незначних дефектів емалі стоматологи мережі клінік «Аванто» рекомендують проводити професійну чистку зубів 1 раз на 3 місяці, своєчасно провести лікування карієсу та застосовувати спеціальну зубну пасту замість звичайної – протягом певного періоду часу. Гігієніст індивідуально обере для вас правильні засоби для гігієни порожнини рота в період вагітності. У випадку необхідності ми проведемо безпечне та ефективне лікування будь-яких стоматологічних захворювань у комфортних у мовах для майбутньої мами.

Поділиться:

Стоматологічна клініка Аванто (Центр)

1.Метро – Палац Україна, пішки в сторону вул. Предславинській, лівий поворот в Новопечерський провулок. Клініка розташована в комплексі Престиж Хол, вхід-з боку вул. Василя Тютюнника.
2. Автомобіль – заїзд до входу клініки здійснюється з вул. Іонна Павла II (колишня Патріса Лумумби), поворот на вул. Василя Тютюнника. Біля комплексу є парковка у мийки “The Мийка”.

Стоматологічна клініка Аванто (Поділ)


1. Метро – Контрактова площа, пішки по вул. Костянтинівській в сторону кінотеатру Жовтень. Вхід в “кінематографічну” арку.
2. Автомобіль – заїзд до центрального входу клініки здійснюється з вул. Костянтинівській через “кінематографічну” арку. Також є можливість залишити машину на стоянці біля скверу по вул. Ярославський.

Стоматологічна клініка Аванто (Печерськ)


1. Метро – Печерська, пішки по вул. Лесі Українки в сторону Київського військового ліцею імені Івана Богуна. Будинок, в якому знаходиться клініка розташований за будівлею ЦВК і має хвилеподібну дах.
2. Автомобіль – перший заїзд до центрального входу клініки здійснюється з вул. Лесі Українки за Київським військовим ліцеєм імені Івана Богуна. Також є можливість заїхати з боку ул.Старонаводницкая, поворот біля вказівника на спортклуб TSARSKY. Будинок, в якому знаходиться клініка має хвилеподібну дах.