fbpx
Обрати клініку
Дякуємо за звернення. З Вами зв'яжуться найближчим часом.
3 клініки в Києві
в центральних районах
з 9:00 до 21:00 без вихідних
ua

Лікування карієсу у дітей

Карієс зубів представляє собою складний патологічний процес, у результаті якого відбувається руйнування твердих тканин зуба. Це захворювання розвивається в результаті впливу багатьох несприятливих факторів. Спочатку може виникнути осередкова демінералізація зубної емалі, а потім – запальні ускладнення в області пульпи (нерва) та періодонту. Залежно від глибини ураження стоматологи розділяють карієс на початковий (стадія плями), поверховий, середній та глибокий. Визначити наявність карієсу у дітей раннього та старшого віку досить просто. Наприклад, виникає болісна реакція на холодне та гаряче, також на зубах можна помітити плями білого або коричневого кольору, ще можливий неприємний запах з рота.

Необхідно пам’ятати, що у випадку виникнення перших симптомів карієсу потрібно негайно звертатися до стоматолога, оскільки каріозних процес у дитячому віці розвивається стрімко. Карієс у дітей може уразити одразу декілька зубів, і якщо своєчасно не почати лікування, то ураженим може виявитися весь зубний ряд.

Причини виникнення карієсу у дітей

Існує багато причин виникнення карієсу у дітей. Наведемо найбільш поширені з них:

  • один із основних факторів виникнення карієсу у дітей – це погана або неправильна гігієна порожнини рота;
  • негативний вплив солодощів на зубну емаль (сахароза, фруктоза, глюкоза);
  • розвиток карієсу в результаті передачі каріозних мікробів від батьків, родичів та інших носіїв;
  • генетична схильність;
  • шкідливі звички матері у період вагітності (наприклад, куріння), або прийом деяких медикаментів протягом цього часу;
  • вміст фтору у воді або продуктах харчування;
  • склад слини дитини;
  • неправильне застосування пляшечок та сосок (пляшковий карієс).

Проблеми дитячого карієсу, як і його лікування, досі лишаються «відкритим питанням» для деяких батьків. Навіть знаючи про те, що в дитини є карієс, вони не поспішають звертатися до стоматолога, керуючись наступною думкою – «молочні зуби, все одно випадуть». Таке ставлення являється небезпечною оманою, оскільки інфіковані молочні зуби призведуть до ускладнень у рості постійних зубів, або можуть спровокувати загострення інших захворювань в організмі малюка. У результаті раннього видалення молочних зубів, зруйнованих карієсом, у майбутньому може виникнути порушення прикусу, що призведе до серйозного ортодонтичного лікування.

Методи лікування карієсу у дітей

Глибоке фторування зубів у дітей дозволяє захистити потоншену, ослаблену емаль тимчасових зубів, що мають схильність до розвитку численного карієсу. Для процедури глибокого фторування застосовуються спеціальні гелі. Цей метод добре підходить для лікування карієсу на початкових стадіях, а також для усунення підвищеної чутливості зубів.

Озонування зубів у дітей відбувається шляхом впливу на осередок інфекції газоподібним озоном за допомогою спеціального апарату. Метод озонування зубів у дитячій стоматології застосовується для профілактики та лікування початкового карієсу без «свердління», тобто без застосування бормашини.

Герметизація фісур зубів у дітей проводиться з застосуванням спеціальних герметиків, на ранніх строках після прорізування зуба. Для проведення такої процедури не потрібно застосування бормашини, процедура являється безболісною та не такою дороговартісною, як лікування запущеного карієсу в майбутньому.

Пломбування зубів у дітей – це видалення каріозного осередку, вже з застосуванням бормашини, із подальшою установкою пломби на місце дефекту.

Дитячі стоматологи мережі клінік «Аванто» зроблять усе можливе, щоб лікування карієсу у вашого малюка відбулося безболісно та в максимально комфортних умовах. Дуже важливо, щоб молоді батьки вчасно звертали увагу на будь-які симптоми виникнення карієсу – це можуть бути прямі скарги малюка на дискомфортні або болісні відчуття, або ж зовнішні ознаки у вигляді білих або коричневих плям на поверхні зубів. Лікування карієсу молочних зубів – являється важливим етапом у збереженні гарної усмішки з ранніх років.

Поділиться:

Стоматологічна клініка Аванто (Центр)

1.Метро – Палац Україна, пішки в сторону вул. Предславинській, лівий поворот в Новопечерський провулок. Клініка розташована в комплексі Престиж Хол, вхід-з боку вул. Василя Тютюнника.
2. Автомобіль – заїзд до входу клініки здійснюється з вул. Іонна Павла II (колишня Патріса Лумумби), поворот на вул. Василя Тютюнника. Біля комплексу є парковка у мийки “The Мийка”.

Стоматологічна клініка Аванто (Поділ)


1. Метро – Контрактова площа, пішки по вул. Костянтинівській в сторону кінотеатру Жовтень. Вхід в “кінематографічну” арку.
2. Автомобіль – заїзд до центрального входу клініки здійснюється з вул. Костянтинівській через “кінематографічну” арку. Також є можливість залишити машину на стоянці біля скверу по вул. Ярославський.

Стоматологічна клініка Аванто (Печерськ)


1. Метро – Печерська, пішки по вул. Лесі Українки в сторону Київського військового ліцею імені Івана Богуна. Будинок, в якому знаходиться клініка розташований за будівлею ЦВК і має хвилеподібну дах.
2. Автомобіль – перший заїзд до центрального входу клініки здійснюється з вул. Лесі Українки за Київським військовим ліцеєм імені Івана Богуна. Також є можливість заїхати з боку ул.Старонаводницкая, поворот біля вказівника на спортклуб TSARSKY. Будинок, в якому знаходиться клініка має хвилеподібну дах.