fbpx
Обрати клініку
Дякуємо за звернення. З Вами зв'яжуться найближчим часом.
3 клініки в Києві
в центральних районах
з 9:00 до 21:00 без вихідних
ua

Як правильно чистити зуби дітям

Навчання дитини самостійній гігієні порожнини рота являється дуже важливим етапом на шляху збереження гарної усмішки на все життя. Чим раніше ви почнете виховання стоматологічної культури, тим краще. Існує багато способів гігієни порожнини рота у дітей у різному віці – до застосування першої зубної щітки.

Гігієна порожнини рота у дітей

З самого раннього віку рекомендується використовувати спеціальні дентальні серветки. Або ж можна обмотати палець марлею, змоченою теплою кип’яченою водою (не надто гарячою), і масуючи круговими рухами, – очищувати ясна. Через деякий час (від 6-ти місяців) – уже можна застосовувати спеціальну щітку-прорізувач, яка відрізняється привабливим дизайном та дуже схожа на «дорослу» щітку. Якщо дитина з самого народження, до прорізування перших зубів, звикне до гігієни порожнини рота, вона потім почне чистити зубе сама.

Як правильно чистити зуби дітям

Досить довго (до 6-7 років) батьки повинні самостійно очищати зуби дитини від залишків їжі вранці та ввечері. Протягом перших років – за допомогою дитячої щітки з резиновими шипиками, що дозволяє м’яко працювати і з зубами, і з яснами. Скоро дитина й сама захоче спробувати почистити зуби, як це роблять мама й тато, – не перешкоджайте, адже це вже прогрес. Поступово, після року, замініть щітку – тепер вона буде вже з м’якою щетиною  з поліестеру, маленькою голівкою та зручною ручкою. Перед першим застосуванням, обов’язково ретельно вимийте щітку теплою водою з милом, а потім повторюйте таку обробку кожен день. Після двох-трьох років можна більш цілеспрямовано вчити дитину чистити зуби – у доступній та легкій формі пояснювати, як правильно користуватися зубною щіткою та добре полоскати рот, не ковтаючи воду.

Як правильно чистити зуби маленьким дітям

Дитяча стоматологія передбачає консультації для батьків стосовно того, як правильно навчити дітей чистити зуби. Показуйте, як потрібно спочатку помити щітку теплою водою та прополоскати рот. Чистити зуби потрібно так, наче ви їх підмітаєте. Верхні зуби почистити рухами зверху вниз, щоб бруд із-під ясен виходив назовні, а нижні – знизу вгору. Обов’язково потрібно почистити внутрішню поверхню зубів, яку вичищати складніше, аніж зовнішню. У кінці потрібно очистити жувальну поверхню всіх зубів горизонтальними та круговими рухами. Дитина повинна сама поводити щіткою по своїм зубам, але – важливо допомагати малюкові завершити очищення, адже він ще не може самостійно виконати всю процедуру. Поступово дитина навчиться правильно та ретельно виконувати всі рухи – якщо її вчити чистити зуби спокійно та не поспішаючи.

Як правильно чистити зуби дітям зубною щіткою

І обов’язково потрібно чистити бокові поверхні зубів ниткою або міжзубними йоршиками. Цими засобами дитині користуватися складніше – на даному етапі буде необхідна ваша участь. Наостанок, знову – набрати в рот води та «побулькати». Обов’язково потрібно помити й зубну щітку, щоб вона лишалася чистою.

Головне – не лінуватися, а вчити малюка чистити зуби щоденно – і вранці, і ввечері. До шестирічного віку дитини вам потрібно буде самостійно наносити мінімальну кількість зубної пасти на щітку та контролювати, щоб дитина не намагалася її з’їсти. Не забувайте замінювати зубну щітку раз на 1-3 місяці, коли щетинки почнуть втрачати свою форму. Ближче до шести років, під ненав’язливим, але постійним контролем, можна буде довірити дитині самостійно чистити всі зуби й наносити на щітку зубну пасту. Електричні зубні щітки краще застосовувати, коли всі зуби зміняться на постійні та емаль стане міцнішою.

Дитячі стоматологи мережі клінік «Аванто» рекомендують вам прививати дитині культуру гігієни порожнини рота з раннього віку. Адже це – запорука гарної усмішки на все життя. Щоб усе робити правильно, ви можете відвідати досвідчених спеціалістів, і вони проконсультують вас стосовно того, як дітям правильно чистити зуби, які засоби для цього можна та не можна застосовувати. Також ми радимо вам своєчасно звертати увагу на будь-які зовнішні зміни молочних зубів, адже це може сигналізувати про ранні симптоми карієсу та інших захворювань. Ми – цінуємо гарну усмішку наших маленьких пацієнтів.

Поділиться:

Стоматологічна клініка Аванто (Центр)

1.Метро – Палац Україна, пішки в сторону вул. Предславинській, лівий поворот в Новопечерський провулок. Клініка розташована в комплексі Престиж Хол, вхід-з боку вул. Василя Тютюнника.
2. Автомобіль – заїзд до входу клініки здійснюється з вул. Іонна Павла II (колишня Патріса Лумумби), поворот на вул. Василя Тютюнника. Біля комплексу є парковка у мийки “The Мийка”.

Стоматологічна клініка Аванто (Поділ)


1. Метро – Контрактова площа, пішки по вул. Костянтинівській в сторону кінотеатру Жовтень. Вхід в “кінематографічну” арку.
2. Автомобіль – заїзд до центрального входу клініки здійснюється з вул. Костянтинівській через “кінематографічну” арку. Також є можливість залишити машину на стоянці біля скверу по вул. Ярославський.

Стоматологічна клініка Аванто (Печерськ)


1. Метро – Печерська, пішки по вул. Лесі Українки в сторону Київського військового ліцею імені Івана Богуна. Будинок, в якому знаходиться клініка розташований за будівлею ЦВК і має хвилеподібну дах.
2. Автомобіль – перший заїзд до центрального входу клініки здійснюється з вул. Лесі Українки за Київським військовим ліцеєм імені Івана Богуна. Також є можливість заїхати з боку ул.Старонаводницкая, поворот біля вказівника на спортклуб TSARSKY. Будинок, в якому знаходиться клініка має хвилеподібну дах.