fbpx
Обрати клініку
Дякуємо за звернення. З Вами зв'яжуться найближчим часом.
3 клініки в Києві
в центральних районах
з 9:00 до 21:00 без вихідних
ua

Лікування карієсу

Карієс – це стоматологічне захворювання, в результаті якого відбувається руйнування емалі та дентину, і на поверхні пошкодженого зуба з’являється дефект, який ще з дитинства нам відомий за неприємною назвою «дірка». Існують дві стадії карієсу: рання – наявність каріозної плями (білої або пігментованої), і пізня – поява дефекту твердих тканин зуба (поверхневий, середній і глибокий карієс).

Причини виникнення карієсу

Виникнення карієсу обумовлене процесами життєдіяльності бактерій, які в значних кількостях наявні в м’якому зубному нальоті. Зубний наліт, у свою чергу, формується у випадку вживання «м’якої» термічно обробленої їжі зі значним вмістом вуглеводів. А це, як раз, та сама їжа, що складає основний раціон сучасної людини. Якщо своєчасно видаляти зубний наліт, бактерії починають посилено розмножуватися. Чим більше їх з’являється, тим більше вони виділяють кислоту, яка фактично вимиває фтор і кальцій із зубної емалі. Поступово емаль пом’якшується, а бактерії проникають глибше в зуб, внаслідок чого він пошкоджується.

Виникнення карієсу також значною мірою обумовлено такими зовнішніми факторами, як недотримання гігієни порожнини рота, спадковістю та безпосередньо станом здоров’я організму в цілому (імунної, травної системи тощо). окрім поганої або несвоєчасної чистки зубів від нальоту, причиною карієсу може стати неправильне харчування (нестача білків, вітамінів, мінеральних солей, фтору), надмірне вживання солодощів, а також – стреси.

Ознаки наявності карієсу

  • темні плямки на зубах;
  • шорсткість зубів;
  • больові відчуття зубів під час вживання солодкого, кислого, гарячого та холодного;
  • неприємний запах із рота;
  • порожнини в зубах.

Карієс може так сильно та глибоко пошкодити зуб, що виявиться пошкодженою найбільш чутлива його частина – пульпа, в якій проходять нерви та судини. Пацієнти, у яких карієс перейшов у пульпіт, – постійно відчувають сильний, гострий біль.

Діагностика та лікування карієсу

Якщо у вас з’явився карієс, важливо терміново звернутися до стоматолога для проведення необхідного стоматологічного лікування. Пам’ятайте, що лікування карієсу на пізніх стадіях – це тривалий і важкий процес, і, окрім того, він може викликати серйозні ускладнення (пульпіт, періодонтит тощо). Тому потрібно вчасно відвідувати стоматолога для своєчасного профілактичного огляду, щоб вчасно виявити виникнення карієсу та мінімізувати можливі ускладнення та попередити процес пошкодження зубів.

Окрім традиційних, перевірених і всім добре знайомих методів лікування карієсу (пломбування), сучасна стоматологія сьогодні представляє інноваційні технології. Одним із таких методів являється озонотерапія. Ця процедура являється цілком безболісною та займає лише 10-20 секунд. У процесі озонотерапії не потрібного нічого «свердлити» (якщо карієс знаходиться на стадії плями), і не потрібно застосовувати місцеву анестезію. Максимум за 20 секунд зникає 99,9% всіх бактерій, що провокують появу карієсу – каріозний процес зупиняється, та вдається попередити руйнування емалі в майбутньому. Процедура озонотерапії в лікуванні карієсу – актуальна в дитячій стоматології, а також підходить і дорослим пацієнтам.

У випадку поверхневого, середнього та глибокого карієсу застосовують комп’ютерну анестезію STA (укол і введення анестетика – цілком безболісні), обробляють каріозну порожнину та ставлять пломбу.

Профілактика виникнення карієсу

Дуже важливо не чекати розвитку карієсу, а своєчасно попередити його виникнення. Особливо ефективним являється проведення профілактики карієсу в дитячій стоматології. Застосовуючи сучасні технології стоматологічного лікування – озонування, глибоке фторування та герметизація (запечатування) фісур зубів, – стоматолог може гарантувати , що до наступного візиту (через рік) карієсу в них не буде.

Щоб не допустити розвиток карієсу важливо

  • дотримуватися правильного харчування: у щоденному раціоні мають переважати свіжі овочі та фрукти, а також варто скоротити вживання виробів з борошна та солодощів;
  • чистити зуби протягом 2-х хвилин зранку та ввечері за допомогою правильно підібраної зубної пасти та щітки;
  • своєчасно видаляти зубний камінь, відвідуючи гігієніста для проведення професійної чистки зубів;
  • з профілактичною метою відвідувати стоматолога 1-2 рази на рік.

У мережі клінік «Аванто» лікування карієсу являється безболісною, безпечною та абсолютно комфортною процедурою. Сучасна комп’ютерна анестезія дозволяє провести лікування без больових відчуттів, а максимально бережні методики та стоматологічні технології дозволяють вилікувати карієс на ранніх стадіях.

Поділиться:

Стоматологічна клініка Аванто (Центр)

1.Метро – Палац Україна, пішки в сторону вул. Предславинській, лівий поворот в Новопечерський провулок. Клініка розташована в комплексі Престиж Хол, вхід-з боку вул. Василя Тютюнника.
2. Автомобіль – заїзд до входу клініки здійснюється з вул. Іонна Павла II (колишня Патріса Лумумби), поворот на вул. Василя Тютюнника. Біля комплексу є парковка у мийки “The Мийка”.

Стоматологічна клініка Аванто (Поділ)


1. Метро – Контрактова площа, пішки по вул. Костянтинівській в сторону кінотеатру Жовтень. Вхід в “кінематографічну” арку.
2. Автомобіль – заїзд до центрального входу клініки здійснюється з вул. Костянтинівській через “кінематографічну” арку. Також є можливість залишити машину на стоянці біля скверу по вул. Ярославський.

Стоматологічна клініка Аванто (Печерськ)


1. Метро – Печерська, пішки по вул. Лесі Українки в сторону Київського військового ліцею імені Івана Богуна. Будинок, в якому знаходиться клініка розташований за будівлею ЦВК і має хвилеподібну дах.
2. Автомобіль – перший заїзд до центрального входу клініки здійснюється з вул. Лесі Українки за Київським військовим ліцеєм імені Івана Богуна. Також є можливість заїхати з боку ул.Старонаводницкая, поворот біля вказівника на спортклуб TSARSKY. Будинок, в якому знаходиться клініка має хвилеподібну дах.