fbpx
Обрати клініку
Дякуємо за звернення. З Вами зв'яжуться найближчим часом.
3 клініки в Києві
в центральних районах
з 9:00 до 21:00 без вихідних
ua

Діагностика оклюзії T-SCAN

Що таке діагностика оклюзії T-SCAN

Оклюзія – означає змикання зубів верхньої та нижньої щелепи під час функціонального контакту. Нерідко причиною серйозних стоматологічних захворювань являється дисфункція оклюзії, або – порушення прикусу. Нерівномірне навантаження на зуби може призвести до пошкоджень емалі, передчасного руйнування пломб і коронок, атрофії тканин пародонту, захворювань скронево-нижньощелепного суглоба тощо. У сучасній стоматології існує найбільш точний метод обстеження контакту під час змикання зубів – це T-SCAN діагностика. Ця методика була представлена компанією Tekscan у 1987 році. Відтоді цей вид обстеження активно застосовується в різних областях стоматології – в імплантології, терапевтичній стоматології, ортодонтії, ортопедії, під час лікування СНЩС. Діагностика T-SCAN дозволяє точно визначити силу стискання зубів (прикусу) за допомогою спеціальних одноразових датчиків, у тому числі мова про обстеження динамічної оклюзії.

Діагностика T-SCAN – корисна інформація для пацієнтів

Порушення прикусу може виникнути після реставрації зубів, оскільки коронки та навіть пломби, або більш складні конструкції (знімні та мостовидні протези) – частково завищують прикус, тим самим провокуючи дискомфортні відчуття та виникнення інших стоматологічних захворювань. Для того щоб визначити контакт під час змикання зубів раніше застосовувалися такі засоби як копіювальний папір, віск, аналіз на моделях щелеп у артикуляторі. Деякі з цих методів – актуальні й досі, але віск і спреї, маркери та артикуляційний папір – дозволяють установити лише точки-контакти, які потім пришліфовує лікар. Цифрова діагностика оклюзії T-SCAN – дає найбільш повну інформацію, що нівелює ризик виникнення ускладнень (наприклад, нерівномірний розподіл навантаження на зуби в процесі жувальних рухів).

Діагностика оклюзії T-SCAN – у чому суть цього методу?

Щоб виконати необхідні дослідження, пацієнту потрібно лише прикусити спеціальну індивідуальну пластинку-сенсор, за допомогою чого на монітор виводяться точні показники та можливі мікровідхилення. Дані зберігаються в цифровому вигляді, що дозволяє лікарю бачити динаміку змін у характері змикання зубів, розподіл навантаження на зуби та багато іншої важливої інформації – до та після лікування. Таким чином, спеціаліст може виконати будь-які стоматологічні процедури (пломбування зубів, протезування або імплантацію та інші), швидко визначивши всі проблемні точки. Якщо ж вчасно не виявити неправильні контакти при змиканні зубів, виникає травматична оклюзія.

Клінічні прояви травматичної оклюзії

 • зміна положення зубів;
 • рухливість зубів;
 • поява тріщин на емалі та потемніння поверхні зубів;
 • атрофія тканин пародонту і рецесія ясен (або «спад» ясен);
 • деформація пломб і коронок (сколи кераміки), їх передчасна руйнація;
 • порушення стійкості та строку служби імплантатів;
 • розвиток захворювань скронево-нижньощелепного суглоба;
 • травматична оклюзія може провокувати й часті мігрені.

Діагностика оклюзії T-SCAN< – інформація для колег-стоматологів

Корекція оклюзії являється першочерговим етапом у сучасному підході до реабілітації пацієнтів після лікування дисфункції СНЩС. У такому випадку важливо провести найбільш точне вимірювання оклюзійного навантаження, виконати аналіз напрямку зміщення щелепи під час змикання, визначити положення контактів на поверхні зубів – усі ці показники являються необхідними для проведення ефективного лікування. Застосування методики T-SCAN дозволяє одночасно дослідити статичне та динамічне навантаження, і провести її аналіз у часі та по секторам сформованих оклюзійних поверхонь.

Переваги діагностики оклюзії T-SCAN для спеціалістів

 • висока якість і точність отриманих даних;
 • можливість здійснити ефективне та якісне лікування, і в найменші строки, аніж застосовуючи менш точні традиційні методики;
 • забезпечення комфорту для пацієнта після установки тимчасових і постійних конструкцій;
 • зниження ризику відторгнення імплантатів, сколів кераміки та інших деформацій;
 • підвищення ефективності шин;
 • зниження психологічного та емоційного дискомфорту, і додаткова мотивація для пацієнта – не запускати лікування серйозних стоматологічних захворювань.
Поділиться:

Стоматологічна клініка Аванто (Центр)

1.Метро – Палац Україна, пішки в сторону вул. Предславинській, лівий поворот в Новопечерський провулок. Клініка розташована в комплексі Престиж Хол, вхід-з боку вул. Василя Тютюнника.
2. Автомобіль – заїзд до входу клініки здійснюється з вул. Іонна Павла II (колишня Патріса Лумумби), поворот на вул. Василя Тютюнника. Біля комплексу є парковка у мийки “The Мийка”.

Стоматологічна клініка Аванто (Поділ)


1. Метро – Контрактова площа, пішки по вул. Костянтинівській в сторону кінотеатру Жовтень. Вхід в “кінематографічну” арку.
2. Автомобіль – заїзд до центрального входу клініки здійснюється з вул. Костянтинівській через “кінематографічну” арку. Також є можливість залишити машину на стоянці біля скверу по вул. Ярославський.

Стоматологічна клініка Аванто (Печерськ)


1. Метро – Печерська, пішки по вул. Лесі Українки в сторону Київського військового ліцею імені Івана Богуна. Будинок, в якому знаходиться клініка розташований за будівлею ЦВК і має хвилеподібну дах.
2. Автомобіль – перший заїзд до центрального входу клініки здійснюється з вул. Лесі Українки за Київським військовим ліцеєм імені Івана Богуна. Також є можливість заїхати з боку ул.Старонаводницкая, поворот біля вказівника на спортклуб TSARSKY. Будинок, в якому знаходиться клініка має хвилеподібну дах.